Schumacher Michael J.

Schumacher Michael J. v textech na iROZHLASU

|Jan Šmíd, Veronika Sedláčková |Zprávy ze světa

Lékaři Schumacherovi výrazně snižují dávky sedativ. Prý začal reagovat mrkáním očí

Bývalý pilot formule 1 Michael Schumacher se probouzí z umělého spánku. Potvrdila to dnes jeho mluvčí Sabine Kehmová, která ještě včera odmítla o těchto informacích spekulovat. Lékaři v Grenoblu v posledních dnech Schumacherovi výrazně snížili dávky sedativ. Podle Martina Bojara z Neurologické kliniky v pražském Motole začal reagovat mrkáním očí.

|Jan Šmíd |Zprávy ze světa

Italové Schumachera milují, říká jeho fanoušek. Do Grenoblu za ním přijel na jediný den

Jestli Michael Schumacher přežije svou nešťastnou vyjížďku na lyžích, zatím lékaři nedokážou říct. Deset dní po tragické nehodě je bývalý sedminásobný mistr světa stále v bezvědomí, i když ve stabilizovaném stavu. Nemocnice v Grenoblu je v obležení novinářů a každý den se tu zastaví i jeho fanoušci, kteří se sem sjíždějí z celého světa.

Vyšetřovatelé: Schumacher upadl těsně vedle sjezdovky, rychlost byla přiměřená

|Jan Šmíd, bre |Zprávy ze světa

Sedminásobný mistr světa F1 Michael Schumacher se vážně zranil při lyžování, když se úmyslně pohyboval mimo vyznačenou sjezdovku, která byla řádně upravena a zřetelně oddělena od neupravené části. Oznámili to na tiskové konferenci v Albertville policejní vyšetřovatelé. Příčinou nehody nebyly podle nich vadné lyže ani nepřiměřená rychlost. Podle prokurátora není možné určit, proč Schumacher ztratil rovnováhu.