Sebastian Coe

|Jakub Knoll |Atletika

Důkazy o tom, že zástupci Kataru při volbě MS upláceli nemáme, tvrdí Etická komise IAAF

Etická komise Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) podpořila svého předsedu Sebastiana Coea poté, co on samotný popřel spekulace hovořící o tom, že volbu hostitelské země pro mistrovství světa v atletice v roce 2017 ovlivnila korupce. Coe měl podle obvinění vědět o tom, že se katarská delegace snažila získat pořadatelství v roce 2017 za cenu úplatku.

|Jakub Marek, Radek Šamša |Atletika

Šéf světové atletiky Coe slaví šedesátiny. Proslul bitvami s Ovettem, teď bojuje proti ruskému dopingu

Běžecká hvězda 80. let a nyní šéf světové atletiky Sebastian Coe slaví šedesáté narozeniny. Brit, který je pro mnohé v současnosti tím, kdo nepustil ruské atlety na olympijské hry do Ria, ale proslul hlavně na dráze, kde vytvořil osm světových rekordů. Legendární jsou hlavně jeho souboje s velkým rivalem a krajanem Stevem Ovettem.

|Jakub Marek, Jakub Knoll |Atletika

Situace kolem dopingu je pro mě největší životní výzvou, přiznává šéf IAAF Coe

Do letních olympijských her v brazilském Riu zbývají necelé tři měsíce a ruští atleti stále pykají za rozsáhlý dopingový skandál zákazem startů. I proto se teď bývalý prezident Světové antidopingové agentury WADA Dick Pound obává, že Rusko začne výrazně tlačit na šéfa Mezinárodní atletické federace Sebastiana Coea. Ten zatím volí mírnější slova, ale souhlasí s tím, že je při řešení současné výjimečné situace pod náporem, který ještě nikdy nezažil.