Seehofer

|Klára Stejskalová |Zprávy z domova

Bavorský premiér Seehofer bude v Praze jednat o spolupráci v oblasti vědy a školství

Bavorský premiér Horst Seehofer přijíždí na svou už třetí návštěvu Prahy. Během svého prvního pobytu v Česku v roce 2010 pomohl zlepšit česko-bavorské vztahy, které zatěžoval rozdílný pohled na poválečný odsun sudetských Němců. Dnešní jednání se bude soustředit například na spolupráci obou zemí v oblasti vzdělávání.

|Klára Stejskalová, Simona Bartošová, kov |Zprávy ze světa

Bavorský premiér Seehofer chce přísnější pravidla pro imigranty

Od Nového roku se otevřel evropský trh práce Rumunům a Bulharům. Zatímco evropský komisař pro práci a sociální věci neočekává dramatickou vlnu přistěhovalců, bavorský premiér Horst Seehofer z CSU varuje před takzvanou emigrací z chudoby a požaduje pro ni přísnější postup. Podle SPD se jedná o populismus.

|Zprávy ze světa

Společné komuniké v návaznosti na rozhovor předsedy vlády České republiky a bavorského ministerského předsedy v Praze dne 20.12.2010

OFICIÁLNÍ DOKUMENT Česká republika a Svobodný stát Bavorsko mají, s ohledem na své mnohasetleté sousedství, na proměny a zvraty společné historie, na svoji kulturní spřízněnost, na společné duchovní tradice a sdílené hodnoty vyrůstající ze společných duchovních kořenů i na vzájemné sepětí v rámci Evropské unie, životní zájem na mnohostranném rozvoji česko-bavorských vztahů.

|Klára Stejskalová, Michal Šenk |Zprávy z domova

Bavorský premiér Seehofer přijíždí do Prahy

Za počátek nové kapitoly ve vztazích mezi Českem a Bavorskem označuje bavorský premiér Horst Seehofer dnešní historickou návštěvu Prahy. Bavorští premiéři jsou už tradičně patroni sudetských Němců. Požadavek na zrušení Benešových dekretů dlouhé roky bránil setkání nejvyšších představitelů Česka a Bavorska.