šéfredaktor

|Dominika Píhová |Zprávy ze světa

'Milý Marku, zneužíváš svou moc.' Šéfredaktor kritizuje Zuckerberga kvůli smazání známé fotografie z vietnamské války

Kritický dopis adresovaný Marku Zuckerbergovi, zakladateli sociální sítě Facebook, otiskly na úvodní stránce největší norské noviny Aftenposten. Šéfredaktor deníku Espen Egil Hansen v něm kritizuje Facebook za smazání historické fotografie z války ve Vietnamu. Zuckerberga přitom označil za „nejmocnějšího editora světa“ a vyjádřil obavu ze zasahování sociální sítě do zpravodajských obsahů.

|Vladimír Kroc, ČRo, Matěj Skalický |Zprávy z domova

Šéfredaktor Čásenský opouští MF Dnes. Spojení s Babišem vidí jako rizikové

Deník Mladá fronta Dnes opouští po téměř osmi letech šéfredaktor Robert Čásenský. Zdůraznil, že v žádném případě nejde o vynucené rozhodnutí, o odchodu prý uvažoval už dlouho. V rozhovoru pro Radiožurnál zároveň však uvedl, že také vidí riziko ve spojení s miliardářem Andrejem Babišem, který vydavatelství deníku v říjnu převzal.

|Igor Maňour, Milada Richterová, Věra Pfeifferová, Katka Brezovská, Jan Bumba |Zprávy z domova

Je to mystifikace, žádná nahrávka neexistuje, tvrdí Kalousek

Tajná nahrávka z jednání šéfredaktorů českých médií kvůli dopadu zvýšení DPH na tisk a knihy neexistuje. V prohlášení to uvedl ministr financí Miroslav Kalousek. Prý šlo z jeho strany o mystifikaci. Šéfredaktoři jednali v úterý, včera pak ministr financí Miroslav Kalousek v rozhovoru se šéfredaktorem Mladé fronty Dnes Robertem Čásenským tvrdil, že má skrytý záznam ze schůzky.