seminář

|Jana Čermáková |Zprávy z domova

Samková na semináři ve sněmovně přirovnala islám k nacismu. Několik hostů odešlo

V Poslanecké sněmovně dnes probíhala debata o islámu. Diskusní fórum s názvem ‘Máme se bát islámu?‘ pořádal pod záštitou sněmovního výboru pro evropské záležitosti poslanec Zdeněk Soukup (ANO). Zpočátku klidnou debatu odborníků rozvířilo vystoupení advokátky Kláry Samkové. Ta islám přirovnala k nacismu a komunismu. Několik poslanců i zástupců ambasád, mezi nimi i turecký velvyslanec, po jejích slovech odešlo.

|Jitka Englová |Regiony

Na nekalé praktiky podomních prodejců a předváděcích akcí upozorní seniory seminář

Oklamaných seniorů neubývá. A to navzdory tomu, že se o nekalých praktikách na předváděcích akcích i při podomním prodeji mluví čím dál častěji. Například v září po předváděcí akci v Přešticích přišla od seniorů na policii hned dvě trestní oznámení. Starší muž prý musel podepsat smlouvu a koupit vysavač za 30 tisíc korun a 82letou ženu prodejce dokonce prý fyzicky napadl. A aby se podobné případy neopakovaly, koná se dnes na krajském úřadě v Plzni pro seniory tematický seminář.

Poslanci KDU-ČSL iniciovali veřejnou diskuzi o druhé etapě zdravotnické reformy

|Věra Pfeifferová |Zprávy z domova

V budově Poslanecké sněmovny se dnes poprvé veřejně diskutovalo o druhé etapě zdravotní reformy. Náměstci ministra zdravotnictví prezentovali sedm zákonů, které změní mimo jiné právní formu fakultních nemocnic a povedou k privatizaci zdravotních pojišťoven. Právě ty nejvíc kritizuje nejen opozice, ale i koaliční lidovci. Ti také - respektive jejich poslanecký klub, setkání zástupců ministerstva zdravotnictví a veřejnosti připravili.