šerm

OBRAZEM: Souboje na ostří kordů. Krkolomné pozice i balet na planši

| Český rozhlas |LOH 2016 Rio de Janeiro

Šermíři nastupují do zápasu s maskou chránící jejich obličej před kordem soupeře. Když ji ale po zápase sundají, odhalí často zároveň i silné emoce. Na olympijských hrách v Riu de Janeiru se v posledních dnech o medaile utkali ti nejlepší z nich. Na planši, tedy na jejich bojišti, se ve snaze vyhnout se zásahu prohýbali v zádech, skákali do vzduchu i padali na zem. Výběr ze snímku zachycujících vypjatá utkání si můžete prohlédnout v galerii.

|Jan Kaliba, Stanislav Zbyněk |Ostatní sporty

Čekal bych větší bezpečnostní opatření, říká český šermířský rozhodčí na Světovém poháru v Paříži

Fotbalové EURO se blíží a francouzští pořadatelé po loňských teroristických útocích vědí, že je bude tahle akce stát víc peněz a sil, než původně čekali. Mezinárodních sportovních podniků, se ale ve Francii letos bude konat víc. Jedním z prvních je Světový pohár v šermu. Mezi Pařížany i samotnými sportovci velmi populární turnaj. Jeho organizátoři ale přehnanou opatrností netrpí.

|Jan Kaliba, Stanislav Zbyněk |Ostatní sporty

Šermíř Alexander Choupenitch s sebou na tréninkový kemp do Švédska vzal i pětici českých talentů

Sám má většinu kariéry ještě před sebou, přesto šermíř Alexander Choupenitch dbá na to, aby měl zdatné nástupce. Už několik roků po sobě přijímá pozvání pořadatelů vánočního soustředění v Göteborgu. Letos zařídil účast na tréninkovém kempu ve Švédsku i pětici dalších Čechů, teenagerů se zápalem pro šerm.