Goran Panděv se tak na sklonku kariéry dočká s národním týmem prvního velkého turnaje. Na rozdíl od Welšana Ryana Giggse, Fina Jariho Litmanena nebo Bělorusa Alexandera Hleba.
Na závěrečný turnaj postoupilo podruhé za sebou Slovensko, které vyhrálo v Severním Irsku 2:1 po prodloužení. Po druhém poločase byl stav 1:1, ve 110. minutě rozhodl Michal Ďuriš.
Domněnku, že pachatel jednal sám, potvrdilo přes 20 000 videí, které policii poskytli svědci a průmyslové kamery. Ve Vídni však i nadále trvá zvýšený stupeň nebezpečí.
Do Prahy se kromě předsedů vlád Slovenska, Polska a Maďarska sjeli ještě zástupci balkánských států. Na jednání po prohlášeních prezidenta Zemana nedorazil zástupce kosovské vlády.
Tsipras varoval před privatizacemi, které mají v plánu konzervativci. Ty zároveň kritizoval, že dohodu Řecka a Severní Makedonie ohledně názvu druhé jmenované země využili k politickému prospěchu.
Na břehu jezera a uvnitř města se staví rodinné domy a rozjetých je i několik velkých stavebních projektů. Hrozí tak, že zmizí duch starobylého města tvořený kostely, středověkými domy a branami.
Nová vláda bude jednobarevná díky stále platnému bonusu padesáti mandátů pro vítěze voleb. Tento systém byl sice v roce 2016 zrušený, ale zákon nezačal do letošních voleb platit.
Pokud rozšíření aliance schválí v nejbližších měsících i další členské státy, mohla by Severní Makedonie vstoupit do NATO už letos v prosinci na summitu v Londýně.
„Jsme na půli cesty do NATO a očekáváme, že za dva měsíce se dozvíme datum zahájení přístupových rozhovorů s EU,“ prohlásil na volebním mítinku tento týden favorit voleb Pendarovski.
Volební účast byla 41,8 procenta. Výše volební účasti byla ostře sledovaná, protože volby mohly být uznány za platné jen v případě, že se jich zúčastní minimálně 40 procent registrovaných voličů.
K urnám může přijít až 1,8 milionu registrovaných voličů, ve 13.00 zatím odvolilo pouze necelých 21 procent. Podle zákona jich musí přijít alespoň 40 procent, jinak jsou volby neplatné.
Podle podle něj policisté zahájili operaci po obdržení informací od nejmenované „partnerské země“. Spojené státy varovaly své občany v zemi před zvýšeným nebezpečím spojeným s terorismem.
Spor obou zemí trvá 27 let. Řekové považují název Makedonie, používaný sousední zemí po odtržení od bývalé Jugoslávie, za zásah do svého dědictví a za skrytý územní nárok na stejnojmennou provincii.
Tsipras požádal parlament o důvěru poté, co vládní koalici opustila pravicová strana ANEL, jejíž šéf a ministr obrany Panos Kammenos rezignoval kvůli nesouhlasu s dohodou o názvu Makedonie.
Referendum o změně názvu Makedonie ztroskotalo na nízké účasti občanů. Přes 90 procent voličů se pak vyslovilo pro příslušnou dohodu s Řeckem, která má zemi otevřít cestu do NATO a Evropské unie.
Jedním z měřítek významu západních politiků se stalo nadcházející referendum, v němž občané Republiky Makedonie mají vyslovit svůj názor o dohodě s Řeckem.
Na násilných demonstracích bylo v neděli večer v makedonské metropoli Skopje zraněno několik lidí. Podle místních médií muselo být v nemocnici ošetřeno sedm policistů a tři protestující.
Ministři zahraničí Řecka a Makedonie podepsali dohodu o názvu makedonského státu. Obě země se kvůli tomu dlouhá léta svářily a Řecko blokovalo zahájení přístupových rozhovorů Skopje s EU a NATO.