severská kombinace

| ČTK |Zimní sporty

Rydzek má třetí zlato a je nejúspěšnějším sdruženářem historie MS

Německý sdruženář Johannes Rydzek vyhrál na mistrovství světa i druhý individuální závod a společně s triumfem v závodu družstev získal v Lahti už třetí zlato. Pětadvacetiletý rodák z Oberstdorfu se zároveň stal nejúspěšnějším sdruženářem v historii MS, neboť má na kontě už pět zlatých, čtyři stříbrné a jednu bronzovou medaili. Nejlepší z Čechů Tomáš Portyk skončil 34.

| ČTK |Ostatní sporty

Portyk zahájil SP sdruženářů 18. místem, vyhrál Rydzek. Sprint ovládli Golberg a Nilssonová

Německý sdruženář Johannes Rydzek suverénně vyhrál úvodní závod Světového poháru v severské kombinaci. Druhý muž skokanské části porazil v běhu o více než půl minuty krajana Erica Frenzela, čtyřnásobného vítěze celkového hodnocení SP. Nejlepší z Čechů Tomáš Portyk obsadil ve finském středisku Ruka 18. místo. Úvodní závod SP v běhu na lyžích ovládli Nor Paal Golberg a Švédka Stina Nilssonová.

|David Nyč - NEPOUŽÍVAT |Zimní sporty

Reprezentanti v severské kombinaci cestují za přípravou do Finska. Čas na srandu tam nebude, tuší

Na českých horách už je sice solidní vrstva sněhu, na běžky to ale zatím není. Profesionálové proto v listopadu každoročně vyrážejí na sever. Do finského Rovaniemi v pondělí odletí čeští reprezentanti v severské kombinaci. Už v neděli v areálu liberecké Dukly naložili skokanské i běžecké lyže do aut, kterými se do Finska vydávají s jednodenním předstihem trenéři a servismani.

Churavý skončil ve své olympijské derniéře sedmý, příště už leda curling

|Jan Kaliba, Martin Charvát |ZOH 2014 Sochi

Severská kombinace, to je tradiční lyžařská disciplína, ve které český tým stále čeká na svou první olympijskou medaili. A vypadá to, že od sportovců, kteří nejprve skáčou a pak běží na lyžích, se jí jen tak nedočká. Na Hrách v Soči totiž čeští sdruženáři žádnou senzaci nezpůsobili a navíc se v dnešním závodě týmů rozloučil s olympijskou kariérou dlouhodobě nejúspěšnější z nich - Pavel Churavý.