severská kombinace

Rydzek má třetí zlato a je nejúspěšnějším sdruženářem historie MS

| ČTK |Zimní sporty

Německý sdruženář Johannes Rydzek vyhrál na mistrovství světa i druhý individuální závod a společně s triumfem v závodu družstev získal v Lahti už třetí zlato. Pětadvacetiletý rodák z Oberstdorfu se zároveň stal nejúspěšnějším sdruženářem v historii MS, neboť má na kontě už pět zlatých, čtyři stříbrné a jednu bronzovou medaili. Nejlepší z Čechů Tomáš Portyk skončil 34.

| ČTK |Ostatní sporty

Portyk zahájil SP sdruženářů 18. místem, vyhrál Rydzek. Sprint ovládli Golberg a Nilssonová

Německý sdruženář Johannes Rydzek suverénně vyhrál úvodní závod Světového poháru v severské kombinaci. Druhý muž skokanské části porazil v běhu o více než půl minuty krajana Erica Frenzela, čtyřnásobného vítěze celkového hodnocení SP. Nejlepší z Čechů Tomáš Portyk obsadil ve finském středisku Ruka 18. místo. Úvodní závod SP v běhu na lyžích ovládli Nor Paal Golberg a Švédka Stina Nilssonová.

|David Nyč - NEPOUŽÍVAT |Zimní sporty

Reprezentanti v severské kombinaci cestují za přípravou do Finska. Čas na srandu tam nebude, tuší

Na českých horách už je sice solidní vrstva sněhu, na běžky to ale zatím není. Profesionálové proto v listopadu každoročně vyrážejí na sever. Do finského Rovaniemi v pondělí odletí čeští reprezentanti v severské kombinaci. Už v neděli v areálu liberecké Dukly naložili skokanské i běžecké lyže do aut, kterými se do Finska vydávají s jednodenním předstihem trenéři a servismani.

|Jan Kaliba, Martin Charvát |ZOH 2014 Sochi

Churavý skončil ve své olympijské derniéře sedmý, příště už leda curling

Severská kombinace, to je tradiční lyžařská disciplína, ve které český tým stále čeká na svou první olympijskou medaili. A vypadá to, že od sportovců, kteří nejprve skáčou a pak běží na lyžích, se jí jen tak nedočká. Na Hrách v Soči totiž čeští sdruženáři žádnou senzaci nezpůsobili a navíc se v dnešním závodě týmů rozloučil s olympijskou kariérou dlouhodobě nejúspěšnější z nich - Pavel Churavý.

|Tereza Jelínková, David Bernardy |Zimní sporty

Björgenová si doběhla pro čtvrté zlato, čeští skokané skončili sedmí

Norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová je absolutní jedničkou mistrovství světa v klasickém lyžování ve Val di Fiemme. Dnes ovládla klasickou třicítku s hromadným startem a doběhla si pro čtvrtou zlatou medaili na šampionátu. Eva Vrabcová-Nývltová byla 26. Sdruženářský závod dvojic ovládli Francouzi Lacroix a Lamy Chappuis, český pár Dvořák, Churavý obsadil 8. místo. Čeští skokané na lyžích skončili v soutěži družstev na velkém můstku sedmí.