sexuální deviace

|Martina Spěváčková, Mirko Kašpar, Simona Bartošová |Zprávy z domova

Česko se ani přes kritiku nechce vzdát možnosti kastrovat devianty

Česko bude zřejmě dál pokračovat v kastraci sexuálních delikventů. A to i přes opakovanou kritiku ze strany Evropského výboru pro zabránění mučení. Vyplývá to z materiálu, který dnes projedná vláda. Aby se stát nevzdával možnosti kastrace jako léčby pachatelů sexuálních trestných činů vládě doporučilo ministerstvo zdravotnictví.

|Renáta Prátová, Martin Hromádka |Zprávy z domova

Policie zadržela uprchlé devianty z Bohnic

Policistům se dnes ráno podařilo zadržet dva devianty, kteří v úterý utekli z pražské psychiatrické léčebny v Bohnicích. Sedmnáctiletý David Šimáček a pětadvacetiletý Jan Burian tam byli na sexuologické léčbě. Burian byl odsouzen za vraždu, Šimáček se v minulosti pokusil o znásilnění.

|Naděžda Hávová, Martin Hromádka, Štěpánka Čechová, Marián Vojtek |Zprávy z domova

Deviant z Kosmonos zřejmě na útěku znásilnil ženu

Poslední dopadený z trojice uprchlíků z Psychiatrické léčebny v Kosmonosech zřejmě na útěku znásilnil ženu. Policisté zadrželi Romana Frona dnes v noci v Praze. Právě informace oběti pomohly policii nebezpečného sexuálního devianta dopadnout. Útěky deviantů jsou stále časté. Ředitelé léčeben ale tvrdí, že nemají prostředky a ani zájem dělat ze svých ústavů ostře sledované objekty. Situaci by v budoucnu mohl zlepšit vznik takzvaných detenčních ústavů, jak navrhuje Ministerstvo spravedlnosti. První z nich by měl začít fungovat v roce 2007.