sexuální výchova

|Kateřina Procházková, Simona Bartošová |Zprávy ze světa

Na některých základních školách v Číně je nově povinná sexuální výuka

Na návrat do školních lavic se po prázdninách těší málokterý školák nebo student. Letos tomu bylo ale v Číně trochu jinak. Vliv na to mělo zavedení nového předmětu – sexuální výchovy. Od září se totiž začala povinně vyučovat na některých základních školách. Povinné kurzy ze stejnou tématikou pak od října zavedla dokonce i řada čínských univerzit. V tradiční čínské společnosti, kde se o sexu většinou nehovoří tento nový předmět vyvolal vášnivou debatu.

|Veronika Sedláčková, Jan Piroch |Zprávy z domova

V Praze se sešli odpůrci sexuální výchovy

Začátek školního roku křísí témata, která přes prázdniny trochu usnula. V Praze se dnes sešli odpůrci zavádění sexuální výchovy do škol. Nelíbí se jim, že by o citlivých tématech měly děti mluvit jinde než v rodinách. Vlnu pobouření několika občanských sdružení i české biskupské konference vyvolala příručka sexuální výchovy, kterou nechal ministr školství v polovině prázdnin raději stáhnout z internetu.

Ministr školství řeší kritiku příručky o sexuální výchově

|Igor Maňour, mta, Klára Bílá |Zprávy z domova

Výhrady k sexuální příručce, kterou vydalo ministerstvo školství ještě pod vedením Miroslavy Kopicové, mají rodiče, ale i Česká biskupská konference. Církvi vadí pasáže, které údajně předpokládají, že děti mají zkušenost s pornografickými filmy a časopisy. V příručce se podle jejích kritiků doporučují formy a metody, které ohrožují mravní výchovu mládeže.