simulátor

Trénovat na slalom jde i bez sněhu, třeba na simulátoru Šárky Strachové

|Jan Suchan, Marek Augustin |Zimní sporty

Není to ani rok, co lyžařce Šárce Záhrobské operovali nezhoubný nádor na mozku. Od té doby toho stihla až obdivuhodně. Dostala se ze zdravotních problémů, na mistrovství světa skončila na nečekaném osmém místě a ještě se vdala, a teď je tedy Šárkou Strachovou. Na olympiádě v Soči bude kandidovat do Mezinárodního olympijského výboru a také by ráda obhájila medaili z Vancouveru.

|Vojtěch Berger, Michaela Vydrová |Zprávy ze světa

Iráčtí piloti dostali od americké armády dárek - vrtulníkový simulátor ze Slovenska

Piloti irácké armády mají novou tréninkovou pomůcku. Letecký simulátor vrtulníku, který jim věnovala americká vláda. Američané se osm let po svržení Saddáma Husajna snaží postupně předávat zodpovědnost přímo iráckým policistům a vojákům. Simulátor vrtulníku je proto celkem logický dárek. Tuhle prestižní zakázku mohla dostat spousta firem. Američané si ale vybrali společnost ze slovenského Trenčína.

|Regiony

Ostrava má nejmodernější simulátor jízdy na kluzké silnici ve střední Evropě

Ostrava má nejmodernější testovací dráhu pro jízdu na kluzké silnici. Takzvané Centrum bezpečné jízdy za více než 100 milionů korun nabízí hned několik unikátů ve střední Evropě. Chování nezvladatelného auta si mohou vyzkoušet jak řidiči malých vozidel, tak i šoféři těžkých tahačů anebo autobusů. Už brzy by se tady měly také odmazávat trestné body podobně jako v Mostě.