Šinavatra

| ČTK, Ondřej Bouda, Kateřina Prachařová |Zprávy ze světa

Násilí v Bangkoku se stupňuje, při protivládních protestech zemřeli tři lidé

Tři mrtvé, desítky raněných a asi 100 zadržených hlásí Thajsko po policejním zásahu proti demonstrantům, kteří okupují vládní budovy. Protesty v Bangkoku začaly už v listopadu. Dosud ale byly poklidné a nenásilné. Thajská protikorupční policie dnes oznámila, že podá trestní oznámení na premiérku Jinglak Šinavatru, proti které jsou demonstrace zaměřené. Důvodem obvinění jsou nejasnosti ve vládním programu obchodu s rýží. Premiérka by se obviněním měla postavit 27. února.

|Kateřina Procházková |Zprávy ze světa

Thajská vláda údajně zítra odstoupí. Demonstranti slaví

Atmosféra v thajské metropoli Bangkoku je po násilných střetech z minulých dní klidnější. Premiérka Jinglak Šinavatra jednala s demonstranty, kteří žádají její demisi. Podle nich slíbila, že zítra s celou vládou odstoupí. Policisté dnes překvapivě odklidili barikády obklopující jejich velitelství i úřad vlády a stáhli se. Do areálu vládního sídla následně vstoupili demonstranti a po poklidném protestu zase odešli.

|Jan Prokeš, Michaela Vydrová |Zprávy ze světa

Thajská vláda vyjednává s opozicí a slibuje brzké vyřešení situace

V thajské metropoli Bangkoku pronikly stovky protivládních demonstrantů do areálu sídla premiérky Jinglak Šinavatry. Její vláda krátce předtím nařídila policistům, aby odstranili zátarasy obklopující úřad vlády a centrálu metropolitní policie. Demonstranti požadují odchod premiérky, která je podle nich jen prodlouženou rukou svého bratra.