skoky do vody

skoky do vody v textech na iROZHLASU

|Michal Jurman, Vojtěch Bureš, Simona Bartošová |Ostatní sporty

Navrátil skončil ve finále highdiverské soutěže v Kazani osmý a předvedl i Supermana

Český highdiver Michal Navrátil vybojoval na mistrovství světa v plaveckých sportech osmé místo, což je zatím nejlepší český výsledek na šampionátu. Ve finále si pražský rodák oproti pondělí o jednu příčku polepšil, a to i díky skvěle zvládnutému závěrečnému skoku se třemi salty a dvěma a půl vruty. Zlato získal Brit Gary Hunt.

|Eva Rajlichová, Iva Menšíková |Regiony

Highjump v Hřiměždicích na Příbramsku nabízí skoky do vody z výšky sedmadvaceti metrů

V Hřiměždicích na Příbramsku se koná Highjump, který je v letošním roce plný adrenalinu, vody a slunce. Závody ve skocích do vody z extrémních výšek vyhledávají i Češi. Závodí jich sice jen pár, ale fandit a obdivovat muže, kteří se neváhají vrhnout střemhlav do průzračné vody starého lomu, jich jezdí spousta.

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Ostatní sporty

Superman Navrátil touží na MS zpopularizovat high diving

Z původního Supermana na současného ‚Supratila‘, přesně tak upravili nejlepší světoví skokané do vody přezdívku pro českého vyznavače tohoto sportu Michala Navrátila. Jejich respekt si bude snažit český reprezentant získat i zítra, kdy se disciplína s názvem high diving premiérově představí v rámci plaveckého mistrovství světa. Jako správný ‚Supratil‘ by Navrátil rád hrál v této velkolepé podívané jednu z hlavních rolí.

|Michal Jurman, Jakub Marek |Ostatní sporty

Na plaveckém MS v Barceloně bude mít premiéru high diving

Kolem dvanácti tisíc fanoušků každý den na bazénu a třicet tisíc pak při soutěžích v barcelonském přístavu. Pro katalánské organizátory letošního mistrovství světa v plavání, zdá se nebude problémem zaplnit tribuny, které postavili pro jednu z mnoha sportovní událostí, které letos srdce Katalánska hostí. Zdejší lidé se totiž mohou pyšnit vizitkou možná nejvíce sportovního města starého kontinentu, na kterou jsou také patřičně hrdí.