Šlechtová Karla

Nemocnice v obležení pohřebních služeb. Objednávky pohřbů a příjem šatů, lákají kolemjdoucí

|Kristýna Guryčová |Zprávy z domova

Pohřební služby v blízkosti nemocnic vadí lékařům i pacientům. Typický je případ pražské Thomayerovy nemocnice, kde pohřební služba sídlí dokonce přímo v areálu. Další dvě provozovny jsou hned naproti zdravotnického zařízení. Z prostor nemocnic přitom podnikatele v pohřebnictví legislativci vykázali před 15 lety. Jejich působení v areálech či okolí však zákon nezakazuje. Resort ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové (za ANO) to nyní chce alespoň částečně změnit. Počítá s tím novela zákona o pohřebnictví, kterou aktuálně projednává sněmovna.

|Veronika Sedláčková |Zprávy z domova

Ministryně Šlechtová bude žádat víc peněz na demolice neobydlených domů

Ministryně pro místní rozvoj chce získat víc peněz na program, který pomáhá obcím likvidovat vybydlené stavby, na jejichž demolici jen těžko shánějí peníze. Řekla to během návštěvy mosteckého sídliště Chanov. Šlechtová slíbila podpořit návrh vedení Mostu na bourání dvou domů v této lokalitě. Na dotace obcím na tyto demolice stát pro letošek vyčlenil 100 milionů korun.

|Věra Pfeifferová |Zprávy z domova

Doba hájení pro Karlu Šlechtovou končí. Ministryně je ve funkci přesně 100 dní

Přesně sto dní šéfuje ministerstvu pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Odbornici na oblast evropských fondů nominovalo do vládní sestavy hnutí ANO loni v říjnu. Šlechtová tehdy nahradila Věru Jourovou, která se stala eurokomisařkou. První úkol - zrychlit čerpání evropských peněz zvládla. Dnes chce představit další priority a své nové nejbližší spolupracovníky.