Z jednotlivých potravin se výrazně zvýšily například ceny mouky, a to o téměř 70 procent. Chleba zdražil o 28,6 procenta, drůbeží maso o třetinu a polotučné trvanlivé mléko o 42,3 procenta.
Žádný obecný vzor čestného prohlášení neexistuje. Jak má v případě domácího testování na covid-19 vypadat a jaké má obsahovat údaje, vysvětluje advokát z Univerzity Karlovy Ondřej Preuss.
V tisku se dočtete, že ceny služeb za deset let vzrostly, některé potraviny ale stojí méně. Víc stojí pánský kadeřník i jablka, levnější jsou brambory i pračka. Srovnání cen je téma Ekonomu.
V dalším týdnu čeká Česko rozvolňování ve dvou vlnách. Od úterý bude třeba jednodušší cestování pro očkované Čechy. Při příjezdu z některých zemí nebudou muset dokládat negativní test.
V pondělí se v Česku otevřou služby - zákazníci se ale budou muset prokázat negativním testem na koronavirus. Do lavic se vrací i žáci druhého stupně základních škol.
O otevření obchodů od pondělí rozhodne vláda definitivně ve čtvrtek, uvedl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Určující bude vývoj epidemické situace a příbytek počtu nakažených koronavirem.
Po předchozím zlepšení epidemické situace v zemi budou moci kromě obchodů začít fungovat také provozy služeb, hotely či penziony a lidé budou moci vyrazit do přírody i mimo okres svého bydliště.
Nebýt pandemie a nebýt toho, že vláda ani v nejhorších časech její druhé vlny průmyslové podniky neomezovala, těžko by někdo chválil strojaře, že loni takřka vyrovnali předloňskou produkci.
Obchody by naopak měly zůstat otevřené a to bez ohledu na prodávaný sortiment. Otevřené zůstanou i vybrané služby, jako například kadeřnictví nebo kosmetické salóny.
Obchodní centra zaznamenala větší zájem zákazníků, situace však nikde nebyla dramatická. Čtvrteční uvolnění znamená i návrat venkovních trhů, kulturní instituce čekají zvýšený zájem spíše o víkendu.
Například tržby cestovních kanceláří a agentur zaznamenaly propad o 80 procent a letecká doprava o 73,5 procenta. Naopak vyšší tržby zaznamenaly poštovní služby nebo telekomunikační činnosti.
Tržby poskytovatelů služeb v Česku klesly v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně o 3,5 procenta. Čísla oznámil v pondělí Český statistický úřad (ČSÚ).
Užívání internetových a mobilních služeb v posledních dnech kvůli koronaviru a souvisejícím opatřením roste. Mobilní operátoři zlevňují nabídku, aby pomohli lidem, kteří nevycházejí z bytů.
Český statistický úřad potvrdil zpomalení meziročního růstu z předloňských 2,8 procenta na loňských 2,4 procenta. Oproti původním údajům se naopak mírně zvýšil meziroční růst HDP.
Isabel Riveraová se narodila v roce 1926 a v bytě v ulici José del Hierro bydlela od roku 1965. Pro sousedy se ale v poslední době stala fantómem, protože ji nikdo v domě už přes deset let neviděl.
Sněmovna i přes nesouhlas opozice přehlasovala senátní veto a stvrdila vládní novelu zákona o EET, která tyto změny přináší. Nyní ji dostane k podpisu prezident.
Nejlepší životní podmínky mají ze zhruba dvou stovek obcí s rozšířenou působností Říčany, které dokonce předběhly blízkou Prahu. Nejnižší je naopak kvalita života v Orlové na Karvinsku.
Země unie by podle Evropské komise neměly zakazovat internetové služby, jako Uber nebo Airbnb. Očekává se, že komise dnes zveřejní doporučení, podle kterých by místo zákazů měly státy Unie vytvořit jednotná pravidla pro firmy aktivní v takzvané sdílené ekonomice. Proti Uberu tvrdě vystupují taxikáři, Airbnb zase vadí hoteliérům.
Lidé už by během dovolených nebo služebních cest neměli mít problém se sledováním své předplacené internetové televize nebo posloucháním hudby. Země Evropské unie se dnes v Bruselu shodly na tom, že předplatné koupené v jedné zemi by mělo platit i v ostatních státech osmadvacítky. Česko to podporuje.
Za dlouhý cop pár tisíc korun v peněžence. Byznys s vlasy v posledních letech kvete po celém světě. Kadeře se pak používají na prodloužení vlasů klientek, které naopak touží být dlouhovlasé, ale třeba i na výrobu paruk pro pacienty po onkologických onemocněních. Zvlášť ceněné jsou tak dětské vlásky.
Pražští radní na dnešním mimořádném jednání neschválili desetiletý tendr za 13 miliard korun na svoz odpadu. Radní materiál znovu projednají na zasedání 12. ledna. ČTK to řekli členové rady. Město musí dodavatele vybrat nejpozději do konce června 2016, kdy mu končí smlouva s Pražskými službami (PSAS).
Český export do Francie by letos mohl být rekordní. Podle odhadů totiž Česká republika vyveze zboží a služby za téměř 200 miliard korun. Ze čtvrtiny jsou to výrobky spojené s automobilovým průmyslem, hlavně auta a jejich díly.