Obce a města měly nařízeno zajistit hasičskou, poplachovou, zdravotnickou a asanační službu. Důležitým prvkem systému ochrany civilistů bylo také zřízení domovních hlídek a družstev pro případ náletů.
V Paříži ekologičtí aktivisté rozlili barvu před budovou ministerstva spravedlnosti nebo na sídlo nadace Louis Vuitton. Početné demonstrace jsou také v Toulouse, Bordeaux nebo v Marseille.
Demonstranti zablokovali pařížské letiště nebo ochromili železniční dopravu. Odbory svolaly na 28. března, kdy bude ve Francii na návštěvě britský král Karel III., další kolo stávek a demonstrací.
Po utkání indonéské fotbalové ligy vběhli na trávník fanoušci domácího týmu a policie proti nim zakročila. V následném chaosu a tlačenici zemřelo přes 130 lidí a další stovky utrpěly zranění.
Demonstrace v Bruselu se podle agentury AFP zúčastnili lidé nejen z Belgie. V davu byly mimo jiné vlajky Německa, Francie, Rumunska a Polska. Belgická policie účastníky rozháněla slzným plynem.
Odpůrci zákazu interrupcí hned po čtvrtečním verdiktu protestovali před sídlem vládnoucí konzervativní strany Právo a spravedlnost, která většinu ústavních soudců nominovala.
Na řecko-turecké hranici se od konce minulého týdne shromáždilo několik desítek tisíc běženců poté, co Ankara oznámila, že už nebrání migrantům v cestě do Evropské unie.
Podle policejních zpráv postavili demonstranti pouliční zátarasy a poškodili semafory. V nákupních centrech házeli po policistech deštníky a jiné předměty.
Hongkongská vláda tento týden uvedla, že neexistují žádné důkazy o nebezpečnosti plynu pro lidské zdraví nebo životní prostředí, a odmítla zveřejnit jeho složení.
Kolem vysokých škol, včetně známé Polytechnické univerzity, házejí studenti na policisty kameny a odpadky. Ti odpovídají slzným plynem a pepřovými spreji.
Student na začátku týdne spadl ze střechy parkovacího domu a na následky zranění v pátek zemřel. Demonstranti z neštěstí viní policii, která proti nim prý neúměrně zasahuje.
Část lidí, kteří se sešli na tentokrát povoleném shromáždění v parku Tamar nedaleko vládních budov, nesla bílé smuteční květiny. Další skandovali „Svobodu Hongkongu“.
Protivládní shromáždění nebylo povolené. Zhruba stovka prodemokratických kandidátů v nadcházejících volbách se přesto s voliči nejprve sešla v nákupní čtvrti Causeway Bay a pak se vydali do centra.
Tamní pochod neměl povolení a policisté vyzývali přítomné, aby se rozešli, jinak použijí sílu. Skupinky demonstrantů se následně rozprchly do okolních ulic a v jedné z nich začaly budovat barikády.
Demonstrace v Hongkongu trvají už dva měsíce, původně poklidné manifestace v posledních týdnech mnohdy přerůstají v násilné střety s policií, která je obviňována z nepřiměřených zásahů.
Původně poklidná demonstrace postupně vyústila ve srážky s policií. Dav házel na policisty lahve a kamení a z nábytku si vybudoval na ulicích barikády, policie následně použila slzný plyn.
K přijetí mimořádných bezpečnostních opatření přiměly úřady obavy z opakování loňských násilností při demonstracích, které poznamenaly násilné střety, ničení obchodů a zapalování automobilů.
Při střetech mezi Palestinci a izraelskými vojáky v Pásmu Gazy přišlo o život 58 Palestinců, včetně šesti nezletilých. Dalších více než 2770 Palestinců bylo zraněno.
Soud v kosovské metropoli Prištině ve středu udělil čtyřem poslancům za nacionalistické hnutí Sebeurčení podmíněné tresty vězení. Shledal je vinnými z toho, že v parlamentu použili slzný plyn.
V Keni se koná inaugurace prezidenta Uhuru Kenyatty, míří na ni desetitisíce lidí. Policisté proti nim už museli použít slzný plyn. Rozehnána byla demonstrace opozice.
Tisíce běženců se podle svědků agentury Reuters pokusily davově proniknout na makedonské území. Tamní policie proti nim zasáhla slzným plynem na hranici s Řeckem. Už ve čtvrtek Skopje vyhlásilo v pohraničí kvůli uprchlické krizi mimořádný stav.
Malé demonstrace v Egyptě si připomněly druhé výročí násilného rozehnání protestů proti sesazení prezidenta Muhammada Mursího. Během několika hodin policejního zásahu tehdy v káhirských ulicích zemřely stovky lidí a z jejich smrti se dosud nikdo nezodpovídal. Letošních vzpomínkových demonstrací na předměstích Káhiry se účastnily jen desítky lidí. Policie je rozehnala slzným plynem.