smetana

|Martin Drtina, bre |Zprávy z domova

Kreslíř tykadel Smetana vypovídal na policii, pak byl rovnou zadržen

Bývalý řidič olomouckého dopravního podniku Roman Smetana, který dostal nepodmíněný trest za pomalování předvolebních plakátů a následné vyhýbání se spravedlnosti, už dnes znovu skončí za mřížemi. Dokončí tak trest, který přerušila stížnost bývalého ministra spravedlnosti. Smetana přišel na policii podat vysvětlení, kriminalisté ho ale rovnou zadrželi.

|Pavel Sedláček, Simona Bartošová |Zprávy z domova

Kreslíře tykadel Smetanu zadržela policie, bez zatykače ho ale musela pustit

Bývalého řidiče Romana Smetanu, který měl v pondělí nastoupit do vězení, zadrželi večer policisté v Rožnově pod Radhoštěm. Chtěl se tam setkat s premiérem Petrem Nečasem v době, kdy předseda vlády volil. Smetana ho chtěl oslovit, představit se mu a nechat se zatknout. Policie ale bývalého řidiče zadržela dřív, než se do volební místnosti dostal. Stále však nebyl vydán zatykač, a tak musel být Smetana propuštěn.

|Blanka Mazalová |Zprávy z domova

Smetana, známý kreslíř tykadel, má dnes nastoupit do vězení. Dopředu to ale odmítl

Bývalý olomoucký řidič autobusu Roman Smetana má dnes znovu nastoupit do vězení. Už dříve byl odsouzený za pokreslení předvolebních plakátů. Kromě nápisů přikresloval politikům i tykadla. Škodu 15 tisíc korun uhradil, odmítl ale 100 dní veřejně prospěšných prácí. Dostal proto trest odnětí svobody na 100 dní. Výzvu k nástupu do vězení obdržel, za mříže ale jít nehodlá. Navíc zvažuje podání stížnosti k Ústavnímu soudu.

Řidič Smetana se musí vrátit do vězení, rozhodl Nejvyšší soud

|Zuzana Kopuletá, Lucie Maňourová, Veronika Sedláčková, mta |Zprávy z domova

Bývalý řidič MHD Roman Smetana z Olomouce si musí odpykat zbytek trestu za pokreslení předvolebních plakátů. Nejvyšší soud (NS) totiž zamítl ministerskou stížnost pro porušení zákona. O jeho nástupu do vězení rozhodne Okresní soud v Olomouci. Smetana se nechal slyšet, že dobrovolně se za mříže nevrátí.