Smetanova Lhota

|Kamil Jáša, Radek Šamša |Fotbal

Koller vedle tenisu stále pomáhá i fotbalistům. Namísto hrotu hraje uprostřed zálohy

Historicky nejlepší střelec české fotbalové reprezentace Jan Koller se na skok vrátil domů. Na jih Čech zavítal na fotbalový turnaj mládeže, na který do Roudného u Českých Budějovic pozval desetileté naděje Borussie Dortmund i Olympique Marseille. Fotbal už ale není tak pravidelnou součástí jeho života jako dřív – bývalý útočník se teď mimo jiné začal věnovat tenisu.

|Jaroslav Plašil, David Nyč |Fotbal

Nejlepší střelec fotbalové reprezentace Jan Koller slaví čtyřicáté narozeniny

Střimice u Mostu, Skalná, Vigantice, nebo třeba Smetanova Lhota. Některá z těchto míst už ani neexistují, jiná na méně podrobných mapách ani nenajdete. Přesto patří mezi ty nejvýznamnější, alespoň pokud jde o český fotbal. Není zřejmě náhodou, že řada nejlepších hráčů historie vyrůstala ve skromném prostředí. A platí to i v případě nejlepšího reprezentačního střelce Jana Kollera, který právě dnes slaví své čtyřicáté narozeniny.

|Jakub Kanta, Jan Suchan |Fotbal

Jan Koller si fotbal za Smetanovu Lhotu užívá, stihne tak osm zápasů

Dnes nezačala jen anglická Premier League, v řadě krajů už se rozjely také nižší fotbalové soutěže. O těch vás obvykle neinformujeme, ale tentokrát uděláme výjimku. A asi to pochopíte, když řeknu, že půjde o AFK Smetanova Lhota. Stejně jako loni i letos totiž svému rodnému týmu slíbil pomoc nejlepší kanonýr novodobé historie české reprezentace: Jan Koller.