sněhové jazyky

| ČTK, Český rozhlas, ph |Zprávy z domova

Počasí komplikuje dopravu. U Mníšku nehoda kamionu zablokovala dálnici

Západní, jižní, střední Čechy a Prahu pokryla v noci na úterý nová vrstva sněhu. Sněžení a smíšené srážky komplikují hlavně kamionovou dopravu. U Mníšku pod Brdy je uzavřena dálnice D4. Kvůli sněhu je omezen vlakový provoz na nymburském nádraží, na Liberecku jsou uzavřené některé silnice. Meteorologové varují před ledovkou především v jihozápadní polovině Čech.

| ČRo |Zprávy z domova

Přechod v Harrachově je opět průjezdný. Krkonoše hlásí lavinové nebezpečí

Hraniční přechod do Polska v Harrachově se podle informací ČTK otevřel pro nákladní dopravu ve čtvrtek v 8 hodin ráno. Horská služba v Krkonoších vyhlásila nejnižší první stupeň lavinového nebezpečí. Podle meteorologů by se i v dalších krajích na horách měli řidiči připravit na čerstvou sněhovou nadílku a možnost tvorby sněhových jazyků. Silnice na Plzeňsku a Hradecku jsou především ve vyšších polohách sjízdné s opatrností.

|Igor Maňour, Ivana Bernáthová, Michal Malý, Kateřina Kohoutová, Šárka Škapiková, Věra Hájková |Regiony

Sníh a silný vítr komplikují dopravu, na horách napadlo až čtvrt metru

Na horách na severu České republiky dál vytrvale sněží. Během dopoledne někde napadlo až čtvrt metru nového sněhu. Padá hlavně v Jizerských horách, v Krkonoších, v Jeseníkách a také v Beskydech. Protože fouká čerstvý vítr, tvoří se sněhové jazyky. Problémy tak mají hlavně řidiči. Policie ráno kvůli sněhu dokonce na půl hodiny úplně uzavřela hraniční přechod Harrachov v Krkonoších.

|Jan Kopřiva, Jan Bachorík, Daniela Pavlíčková, Lukáš Milota |Zprávy z domova

Meteorologové dál varují před sněhovými jazyky, nejčastěji se budou tvořit ve vyšších polohách

Dnes a taky v začátku týdne bude sněžit. Na horách může napadnout až 30 cm sněhu. Celý den bude foukat čerstvý vítr. Na silnicích je sníh většinou rozbředlý nebo uježděný. Řidiči by proto měli jezdit opatrně. V Krkonoších a Jeseníkách platí druhý stupeň lavinového nebezpečí. Meteorologové prodloužili výstrahu před sněžením a sněhovými jazyky až do pondělní osmnácté hodiny.