Sněmovní komise

Kauzy roku 2016: Ředitel protimafiánské jednotky Šlachta skončil kvůli reformě části policie

|Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Ředitel tehdejšího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta v létě skončil u policie na protest proti jejím změnám. K reorganizaci části policie se už sešla sněmovní komise celkem třináctkrát a vyslechla desítky vlivných lidí - žalobce, politiky i vysoké policejní důstojníky. Jejím hlavním úkolem bylo zjistit, jestli sloučení protimafiánského a protikorupčního útvaru mělo za cíl zlepšit práci policie, nebo mělo naopak zabránit vyšetřování velkých kauz. Výsledky komise předloží do konce ledna.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie pozvala k výslechu i kancléře Mynáře

Sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie si pozvala k výslechu i prezidentova kancléře Vratislava Mynáře. Oznámil to předseda komise, poslanec Pavel Blažek z ODS. Uvedl také, že se slyšení prezidenta Zemana netýká. Kromě toho chce komise vyslechnout i ministra vnitra Milana Chovance z ČSSD a ministra financí Andreje Babiše z hnutí ANO.

|Jana Čermáková, Lenka Jansová |Zprávy z domova

Bývalý detektiv Komárek mluvil před sněmovní komisí čtyři hodiny, všechno říct nestihl

O reorganizaci části policie jedná už od rána sněmovní vyšetřovací komise. Na uzavřeném jednání čtyři hodiny vypovídal bývalý detektiv ÚOOZ Jiří Komárek. Komise má zjistit okolnosti přípravy reorganizace, která od prvního srpna spojila protimafiánský a protikorupční útvar. Namísto nich vznikla Národní centrála proti organizovanému zločinu. Způsobilo to spor ve vládní koalici, proti reorganizaci se postavilo hnutí ANO.

| Český rozhlas, Jana Čermáková |Zprávy z domova

Komise opět řeší změny v policii. Jednat se má i o zveřejnění Šlachtovy zprávy

Ve Sněmovně se potřetí sešla vyšetřovací komise k reorganizaci části policie. Na uzavřeném jednání vypovídá bývalý detektiv ÚOOZ Jiří Komárek, policejní prezident Tomáš Tuhý, jeho náměstek Zdeněk Laube a náměstek ředitele Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Vild. Minule dostali poslanci tajnou zprávu vypracovanou bývalým šéfem ÚOOZ Robertem Šlachtou, která údajně dokazovat propojení špiček policie a podsvětí.

|Jana Čermáková |Zprávy z domova

Sněmovní komise zhodnotí kauzu sledování Radky Nečasové Vojenským zpravodajstvím

Sněmovní komise pro kontrolu Vojenského zpravodajství se dnes bude poprvé podrobně zabývat kauzou někdejší šéfky kabinetu expremiéra Petra Nečase Jany Nagyové, teď Nečasové. Ta měla údajně zneužít Vojenské zpravodajství ke sledování bývalé Nečasovy ženy. Poslanci budou chtít znát opatření, která by měla zajistit, aby se v budoucnu nemohla podobná věc opakovat.

|Alžběta Havlová, Eva Rajlichová, Klára Bílá, Simona Bartošová |Zprávy z domova

Poslanci budou řešit situaci ve vojenském zpravodajství, zajímá je sledování Nečasovy manželky

O zásah policie v prostorách vojenské rozvědky se bude dnes zajímat sedm poslanců - členů sněmovní komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství. Ale nejen to. Od vedení služby budou na dnešní schůzce chtít vysvětlit zapojení zpravodajců do údajného sledování manželky bývalého premiéra. To jim měla zadat šéfka kabinetu předsedy vlády Jana Nagyová.