sněžení

| ČTK |Regiony

Meteorologové varují před stoupáním hladiny řek na Šumavě. Na horách může sněžit

V noci na neděli by mohly stoupat hladiny toků na jihu a západě Čech, upozorňují hydrometeorologové. Na horní Otavě nelze vyloučit druhý povodňový stupeň, byť na krátkou dobu. Jinak by hladina Otavy měla místy dosahovat nejnižšího, prvního stupně. Na Šumavě meteorologové předpovídají od sobotního odpoledne vytrvalý déšť, silný vítr by se měl uklidnit až k večeru.

| ČTK, dab |Zprávy z domova

Mezi Ostravicí a Bílou náklaďáky neprojedou, sníh dělá problémy řidičům na celé Moravě

Silné sněžení komplikuje dopravu na Moravě. Silničáři uzavřeli pro kamiony a nákladní vozy s přívěsem silnici I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku, která je jedním z hlavních dopravních tahů na Slovensko. Až 30 centimetrů snahu napadlo ve Zlínském kraji, velké problémy mají řidiči v Buchlovských horách. V Brně nabírají zpoždění linky MHD. Podle meteorologů má sněžit do středy.

| Český rozhlas |Zprávy z domova

Dopravu komplikuje husté sněžení. Popadané stromy přerušily dodávky elektřiny

SLEDOVALI JSME ONLINE. Sníh komplikuje dopravu po celém Česku. Přes noc napadlo od pár centimetrů po půl metru sněhu, nejvíc v Krkonoších. Zavřené zůstávají pro kamiony i některé silnice, třeba z Tanvaldu přes Harrachov a dál do Polska. Hasiči také likvidují stromy, které pod tíhou sněhu spadly a blokují dopravu. Hlášeny jsou také výpadky proudu. Pokud nemusíte, nevyjíždějte, doporučují v některých krajích silničáři. Horská služba pak v Krkonoších vyhlásila třetí z pěti stupňů lavinového nebezpečí. Situaci sledujeme v online reportáži.

| ČTK |Zprávy z domova

Na Liberecku sníh komplikuje dopravu, kamiony přes Harrachov ani Frýdlant do Polska neprojedou

Pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny s výjimkou autobusů je uzavřen úsek silnice 10 od Tanvaldu k hraničnímu přechodu do Polska v Harrachově na Semilsku. Pro nákladní dopravu byla uzavřena i silnice 13 od Mníšku přes Albrechtice a Frýdlant do Polska. Důvodem je sněžení. Doporučená alternativní trasa pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny je přes hraniční přechod Hrádek nad Nisou.