Sobotka

Sobotka v textech na iROZHLASU

| ČTK |Zprávy z domova

Ministerstvo průmyslu by měl nově vést Milan Urban, Sobotka to zatím nepotvrdil

Novým ministrem průmyslu by se měl podle informací Mladé fronty Dnes stát poslanec ČSSD Milan Urban, který už resort před lety řídil. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který ministerstvo po odvolání Jana Mládka (ČSSD) dočasně vede, ale o novém členovi svého kabinetu podle dnešního vyjádření zatím nerozhodl. S možnými kandidáty se teprve chystá mluvit, sdělilv sobotu mluvčí vlády Martin Ayrer.

|Kristýna Guryčová |Zprávy z domova

Nejsem opozice uvnitř ČSSD, jen mám jiný pohled, říká Tejc

"Nepovažuji se za názorovou opozici uvnitř ČSSD, na některé programové věci mám jen jiný pohled," říká v rozhovoru pro zpravodajský web Českého rozhlasu poslanec a jeden z největších kritiků současného vedení strany Jeroným Tejc. Na sjezdu sociální demokracie kandidoval na prvního místopředsedu. Post nakonec obhájil ministr vnitra Milan Chovanec, který získal 379 hlasů a stejně jako před dvěma lety porazil Tejce, ten dostal 280 hlasů.

| Český rozhlas, dab |Zprávy z domova

Babiš: Sobotka má asi nové americké poradce. Radí mu, aby na mě útočil

Premiér Bohuslav Sobotka má podle ministra financí Andreje Babiše nové americké poradce, kteří mu radí, aby na něj útočili. O rozdílném hodnocení dosavadního průběhu EET prý v současné době jedná ministerstvo financí se statistickým úřadem. Andrej Babiš to řekl Českému rozhlasu v předtočeném rozhovoru pro Dvacet minut Radiožurnálu.

Spolupráce ČSSD a komunistů ve vládě? Vadí vražda Horákové i odchod z NATO

|Kristýna Guryčová |Zprávy z domova

ANKETA. Bohumínské usnesení je sice přežitek, spolupráce s komunisty má však svá ale. Vyplývá to z ankety Zpravodajského webu Českého rozhlasu mezi členy sociální demokracie. Zákaz spolupráce s extremistickými stranami včetně KSČM si strana odhlasovala v roce 1995. Premiér a lídr ČSSD Bohuslav Sobotka to nyní označil za historickou záležitost. Vztah ke komunistům, ale i dalším stranám bude zřejmě jedním z hlavních témat na březnovém sjezdu sociálních demokratů.

| ČTK, Kristýna Guryčová |Zprávy z domova

'Babiš ojebal stát,' píše Sobotka. Nákup dluhopisů označil na Facebooku za pokrytectví

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) chová pokrytecky, když inkasuje peníze z dluhopisů Agrofertu, aniž je zdanil, a zároveň se tváří, že bojuje s daňovými úniky. Svým nákupem korunových dluhopisů Babiš "důkladně ojebal český stát", napsal Sobotka na svém účtu na Facebooku. Pravicová opozice chce kvůli údajným nesrovnalostem v Babišových příjmech svolat mimořádnou schůzi sněmovny, Babiš pochybnosti odmítá.

|Veronika Sedláčková |Zprávy z domova

Jeden z jeho truců, reagují na Zemanův postoj k Srpovi novinářka Rakušanová a hudebník Šonka

Měl by mít Karel Srp místo v Etické komisi pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu? Touto otázkou se zabývali hosté pořadu Pro a proti Českého rozhlasu Plus – Lída Rakušanová, spisovatelka, novinářka a členka Etické komise pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu, a hudebník Lubor Šonka, člen Jazzové sekce.

|Lenka Jansová |Zprávy z domova

Další rok Sobotkova premiérování: Kauza Altner, volební prohry, odvolání Dienstbiera s Němečkem

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) má za sebou další rok ve funkci. Rok, ve kterém jeho strana prohrála soud s právníkem Zdeňkem Altnerem a ztratila vedení v sedmi krajích. V Senátu získala jen dva mandáty, což je třetí nejhorší výsledek ve volbách do horní parlamentní komory. Podle premiéra potřebuje sociální demokracie změny, a tak reagoval výměnou sociálně demokratických ministrů zdravotnictví a lidských práv.

| ČTK |Zprávy z domova

ČSSD v Karlovarském kraji podpořila Sobotku i Chovance

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka i první místopředseda Milan Chovanec získali v sobotu podporu krajské konference ČSSD Karlovarského kraje na předsedu a 1. místopředsedu strany. Novinářům to řekl sám Sobotka. Ten na tiskové konferenci také představil hlavní programové cíle, kterými by se ČSSD měla zabývat. Podle něho se strana chce v následujícím období soustředit zejména na růst mezd a také důchody by se měly valorizovat více podle růstu průměrné mzdy.