Societe Generale

|Pavel Novák |Zprávy ze světa

Bývalý bankovní makléř Jérome Kerviel opustil věznici

Ne za mřížemi, ale v domácím vězení si bude odpykávat svůj trest bývalý makléř banky Société Générale Jérome Kerviel. Letos v květnu ho soud poslal na tři roky do vězení za ztrátu skoro 5 miliard eur, kterou bance způsobil. Ve věznici strávil ani ne půl roku. Jako domácí vězeň bude muset nosit elektronický náramek. Pod dohledem tak bude 24 hodin denně.

|Jan Šmíd, kov |Zprávy ze světa

Odsouzený makléř Kerviel se vrátil do Francie, vzdal se úřadům a žádá o pomoc Hollanda

Bývalý makléř francouzské banky Société Générale Jerome Kerviel se vrátil do Francie a vzdal se policistům. Teď žádá o pomoc francouzského prezidenta. Kerviel dostal ve Francii za škodu, kterou bance způsobil, tři roky vězení. Nástupu k výkonu trestu se však zatím vyhýbal s tím, že chce, aby se mluvilo o pozadí jeho aféry.

|Jan Šmíd, ČTK, Tea Veseláková, kap |Zprávy ze světa

Makléř, jenž připravil Société Générale o 5 miliard eur, půjde na tři roky do vězení

Francouzský nejvyšší soud vynesl verdikt v případu Jérôma Kerviela, někdejšího makléře banky Société Générale, a potvrdil mu dřívější trest tři roky vězení. Kerviel před lety způsobil finančnímu ústavu ztrátu ve výši skoro pěti miliard eur. V prvních instancích byl kromě vězení odsouzen také k rekordní pokutě. O té rozhodne odvolací soud ve Versailles. Bude ale mnohem nižší než původních 5 miliard eur.

|Jan Šmíd, Silvie Třeslínová, Michaela Vydrová, Simona Bartošová |Zprávy ze světa

Po neznámém střelci, který v Paříži těžce zranil jednoho muže, pátrá policie

Do pařížské redakce francouzského levicového deníku Libération dopoledne vnikl neznámý útočník a začal střílet. Jednoho muže těžce zranil. Jeho stav je vážný. Poté se útočník přesunul k ředitelství francouzské banky Société Générale, kde také spustil palbu. Podle policistů tam ale nikoho nezranil a vrátil se do centra města. Policie teď střeží všechny významné francouzské deníky i televizní stanice v Paříži a po muži intenzivně pátrá.

|Barbora Kreuzerová, krw |Ekonomika

Moody's snížila rating Komerční bance. Klienti se nemusejí obávat, říká analytik

Ratingová agentura Moody's Investors Service zhoršila hodnocení dceřiným bankám ze skupiny Société Générale. Mezi bankovní domy se sníženým ratingem patří i česká Komerční banka, která tak doplatila na pokles hodnocení mateřské bankovní skupiny. Société Générale byla zahrnuta mezi 15 globálních bank, kterým byl agenturou Moody's snížen rating minulý týden.

|Tomáš Pavlíček, Roman Chlupatý, bre |Ekonomika

Na řecké dluhopisy doplatila i Komerční banka, zisk jí klesl o třetinu

Zisk francouzské banky Société Générale se ve třetím čtvrtletí meziročně propadl o bezmála 31 procent. Vlastník Komerční banky (KB) doplatil zejména na řecké dluhopisy, které se kvůli problémům země přeceňují. Vedení Société Générale proto navrhlo nevyplácet v tomto roce akcionářům dividendy. Čistý zisk Komerční banky ke konci září klesl meziročně o 29 procent na 7 miliard korun.

Francouzská Société Générale doplácí na problémy v Řecku

|Roman Chlupatý, Michaela Vydrová |Ekonomika

Francouzská Société Générale doplácí na problémy v Řecku. Ve druhém čtvrtletí ji stály 395 milionů eur před zdaněním. To znamená v meziročním srovnání propad zisku o 31 procent na 747 milionů eur. Banka tak o více než 350 milionů zaostala za očekáváním analytiků. Podobně je zklamala i Komerční banka ze skupiny Société Générale, která za druhé čtvrtletí hlásí zisk na úrovni 2,1 miliardy korun. Trh přitom čekal o 1,3 miliardy víc.