Šonka

Šonka v textech na iROZHLASU

|Michal Jurman, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Start sezony Red Bull Air Race se blíží. Poprvé se dvěma Čechy na startu

Zatímco akrobatický pilot Martin Šonka vyznává let na maximální riziko a rád trénuje na simulátorech, Petr Kopfstein je v tomto směru jeho pravým opakem. Přesto se oba čeští elitní letci od letošní sezony sejdou v nejprestižnější kategorii Master Class závodů Air Race, a i když se z nich tak stanou rázem velcí soupeři, nijak jim to nebrání ve vzájemné výpomoci.

|Michal Jurman |Ostatní sporty

Šonku čeká před MS závod v Red Bull Air Race. V Ascotu znovu zaútočí na nejvyšší příčky

Zatímco drtivá většina nejlepších pilotů světa se chystá už v těchto dnech ve Francii na blížící se světový šampionát, nejlepší český akrobat Martin Šonka mezi nimi není. Než se přesune do dějiště mistrovství světa, musí si totiž splnit své povinnosti v závodní sérii Red Bull Air Race. A povinnosti jsou to letos pro něj hodně příjemné.

|Patricie Polanská, Alena Adámková |Ekonomika

General Motors prý záměrně protahuje prodej firmy Opel

Už to vypadalo, že skončí nekonečný příběh o prodeji automobilky Opel, dceřiné společnosti americké společnosti General Motors (GM). Podle zdrojů obeznámených s jednáním, které se vedlo v noci na sobotu, ale General Motors požádal německou vládu o dodatečné finanční informace. Podle německého spolupracovníka Českého rozhlasu Jaroslava Šonky chce americká automobilka touto taktikou donutit německou vládu k příslibu další finanční pomoci.