Blesková zpráva

Babiš: Výbuch ve Vrběticích může souviset s ruskými tajnými službami

soudní spor

| ČTK |Zprávy z domova

Spor o odměny v kauze Lidový dům: po ČSSD chtějí peníze i příbuzní právníka Hájka

Spor o odměny za právní zastupování ČSSD v kauze Lidového domu nekončí. Proti loňskému verdiktu, podle něhož nemá notář Václav Halbich nárok na 17 milionů korun za služby poskytnuté straně, podali odvolání pozůstalí po zesnulém advokátovi Zdeňku Hájkovi. Hájek v minulosti spolupracoval s Halbichem a s dalším právníkem Zdeňkem Altnerem. V pondělí to uvedla místopředsedkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Alena Novotná.

|Tereza Jelínková, Mária Pfeiferová |Regiony

Soudní spor Ochranného svazu autorského a Bertiných lázní se vrací na začátek

Ke Krajskému soudu v Českých Budějovicích se dnes vrací soudní spor o televizní poplatky mezi Bertinými lázněmi v Třeboni a Ochranným svazem autorským. Nejvyšší soud před pár dny rozhodl, že lázně nemusí zaplatit 160 tisíc korun za televizní poplatky na pokojích pacientů. Uznal, že Bertiny lázně patří do kategorie zdravotnických zařízení, a tím pádem mají zákonnou výjimku.

|Vít Pohanka, ČRo 1 - Radiožurnál, Marína Dvořáková, Tereza Svobodová |Technologie

Soud dal za pravdu Applu: Samsung patenty zneužil a zaplatí odškodné

Jeden z nejvýznamnějších patentových sporů v historii USA má svůj verdikt, který říká, že jihokorejská společnost Samsung zneužila minimálně tří patentů amerického Applu. Musí mu tak zaplatit odškodné ve výši 1,05 miliardy dolarů. Rozhodnutí dnes vyřkl soud v kalifornském San José.

|Vojtěch Berger, Martina Hanáčková, Lucie Maňourová, Veronika Sedláčková, Jan Piroch |Zprávy ze světa

Diag Human chce další exekuci českého majetku. Tentokrát ve Francii

Česko může přijít o další majetek v zahraničí. Francouzský soud, stejně jako dřív rakouský totiž uznal nárok společnosti Diag Human na finanční odškodnění za zmařený obchod s krevní plazmou z počátku devadesátých let. Možná už zítra tak zřejmě propadne v exekuci další státní majetek - stejně jako ve Vídni, kde soud zabavil tři umělecká díla.