Soukalová

Čeští biatlonisté budou v ČRo rozdávat autogramy, Soukalová přinese i křišťálový globus

|Jan Suchan |Zimní sporty

Poslední náboje jsou vystřílené, poslední kilometry odjeté. Biatlonový Světový pohár skončil. Českým fanouškům opět přinesl mnoho radosti, a to hlavně díky Gabriele Soukalové, majitelce tří malých a jednoho velkého křišťálového glóbu. Také ten bude dnes k vidění v Českém rozhlase, kde v 16 hodin začne autogramiáda českých biatlonistů. Vedle Gabriely Soukalové přijdou také Veronika Vítková, Michalové Šlesingr a Krčmář a šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář.

|Tomáš Kohout, Jakub Knoll |Zimní sporty

Zavolat po závodě domů, to je pro mě největší odměna, říká vítězka SP Soukalová

Sám toho člověk zvládne hodně. K velkému úspěchu ale také obvykle potřebuje velkou pomoc a podporu svých blízkých. Je to i případ Gabriely Soukalové, která před několika desítkami minut dostala velký křišťálový glóbus za vítězství ve Světovém poháru biatlonistek. Samozřejmě, že na trati a na střelnici se může spolehnout jen sama na sebe, ale bez okolí by na triumf jen těžko dosáhla.

|Tomáš Kohout, Jakub Knoll |Zimní sporty

Biatlonisty čeká obhajoba světového titulu ve smíšené štafetě. Nový finišman se nebojí

Biatlonisty dnes čeká úvodní závod světového šampionátu na Holmenkollenu a čeští fanoušci jsou pořádně natěšení. Právě našim reprezentantům totiž začátky mistrovství vycházejí. V Novém Městě na Moravě vybojovali ve smíšené štafetě bronz a loni se se už před cílovou páskou radoval šéftrenér české reprezentace Ondřej Rybář ze zlata.

|Jakub Marek |Zimní sporty

Gábina, Eva, Ester a Martina. České sportovkyně září a zastiňují muže

Anketě Sportovec roku vládnou už deset let ženy a české muže výrazně zastiňují i v aktuální zimní sezoně. Velkou šanci na zisk křišťálového glóbu za celkové vítězství ve Světovém poháru mají biatlonistka Gabriela Soukalová, snowboardcrossařka Eva Samková a také Ester Ledecká. Ta si sice v posledních týdnech odskočila mezi lyžařky, ale teď ji čekají důležité závody na snowboardu o titul v paralelních disciplínách. Stálicí už je rychlobruslařka Martina Sáblíková.

|Mirko Vasič |Zimní sporty

Jsem v psychické pohodě, vysvětluje Soukalová skvělou formu. V Presque Isle ji čeká stíhací závod

Vedoucí žena biatlonového Světového poháru Gabriela Soukalová se po vítězství ve sprintu v Presque Isle soustředí na dnešní stíhací závod. Nejlepší česká reprezentantka zaútočí na své dvanácté vítězství v kariéře ve Světovém poháru a pomoc jí k tomu může i velká psychická pohoda, do které se v posledních měsících dostala.

|Jakub Knoll |Zimní sporty

Soukalová skončila v závodě s hromadným startem sedmá. Žlutý dres však drží dál

Gabriela Soukalová v dnešním závodě s hromadným startem v Ruhpoldingu přidala další umístění v elitní desítce poté, co doběhla na sedmém místě. Česká reprezentantka se v top 10 držela po celou dobu závodu, ve kterém terč minula celkem dvakrát. Do první desítky se z českých závodnic vešla ještě Veronika Vítková, která skončila devátá. Závod ovládla Laura Dahlmeierová.

|Jan Suchan |Ostatní sporty

Vedení mi dává energii, říká Soukalová. Že vydrží ve žlutém až do konce, ale nevěří

Závěr roku je časem bilancování a vyhlížení roku následujícího. Pro biatlonistku Gabrielu Soukalovou to musí být příjemné období. Letos se stala mistryní světa ve smíšené štafetě, přidala individuální stříbro a dohromady deset umístění na stupních vítězů ve Světovém poháru. Rok 2016 může být pro Soukalovou ještě výjimečnější, ve hře je totiž celkové vítězství v elitním seriálu.

Vítková dala ve sprintu zapomenout na nezdary. Už jsem z toho byla zoufalá, přiznala

|Jakub Marek, Jakub Knoll |Zimní sporty

Ve slovinské Pokljuce se českým biatlonistkám v posledních letech daří a potvrdily to i dnešním sprintem. Hned čtyři z nich skončily mezi elitní dvacítkou, Gabriela Soukalová udržela vedení ve Světovém poháru, Eva Puskarčíková zaznamenala nejlepší výsledek kariéry a také Veronika Vítková měla po rozpačitém úvodu sezony v cíli důvod k úsměvu.

|Jakub Knoll |Zimní sporty

Českým biatlonistkám unikly stupně vítězů. Vítková ve sprintu čtvrtá, Soukalová pátá

České biatlonistky pokračují ve výborných výkonech i v Pokljuce, což potvrdily dvěma umístěními v elitní pětce v dnešním sprintu. Veronika Vítková poprvé v sezoně zaznamenala závod bez minely a tento výkon jí přinesl čtvrté místo. Neztratila se ani Gabriela Soukalová, která chybovala jednou a obsadila pátou pozici. Mezi dvacet nejlepších se vešly i Eva Puskarčíková s Lucií Charvátovou. Z vítězství se radovala Francouzka Marie Dorinová Habertová před druhou Němkou Laurou Dahlmeierovou.

|Jakub Knoll |Zimní sporty

Skvělá Soukalová ovládla sprint v Östersundu

Po sprintu mužů pokračoval program ve švédském Östersundu stejnou disciplínou v podání biatlonistek. Fantasticky vyšel tento závod Gabriele Soukalové, která sestřelila všechny terče a dojela si pro první individuální vítězství ve Světovém poháru po takřka roční pauze. Navíc se díky zisku 60 bodů dostala do čela průběžného hodnocení.

Úspěchy Soukalové trenéra biatlonistů Rybáře těší, ale trápí ho zranění v mužském týmu

|Jan Suchan, dab |Zimní sporty

Gabriela Soukalová běžela jako první Češka v moderní historii biatlonu ve žlutém dresu pro vedoucí ženu Světového poháru. A i když sprint v Östersundu nevyhrála, cenný trikot si díky šestému místu udržela. Trenéra českého týmu Ondřeje Rybáře její forma těší a šesté místo velmi oceňuje. Vrásky na čele mu ale dělají zranění Michala Šlesingra a Zdeňka Vítka.