soustředění

|Jan Kaliba |Fotbal

Tréninky v Rakousku jsou podle hráčů dost náročné. Neskáčeme přes pařezy, namítá Vrba

K zítřejší přípravě proti Rusku vyrazí fotbaloví reprezentanti do Innsbrucku už s jistotou, kdo z nich pojede na mistrovství Evropy. Konečnou nominaci musí trenér Pavel Vrba nahlásit nejpozději dnes, veřejně ji má oznámit po půl sedmé večer. Pro národní mužstvo tím zároveň skončí tréninková část rakouského soustředění, kde čeští hráči zdokonalují herní prvky, ale také se při tom dost zapotí.

|Petr Kadeřábek, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Nymburk 'obsadili' elitní judisté. Nechybí mezi nimi ani Lukáš Krpálek

Basketbalový příznivci by halu ve sportovním areálu v Nymburku asi nepoznali. Sedačky, ze kterých fandí při zápasech svému týmu, jsou odsunuty až ke stěnám. Celou plochu palubovky pokrývají žíněnky, na kterých se celý týden perou nejlepší judisté z celého světa. Těch se sem sjelo na šest set, aby se zúčastnili soustředění pořádaného Českým judistickým svazem. Mezi účastníky najdeme několik olympijských vítězů a celou řadu mistrů světa, včetně toho českého Lukáše Krpálka.

|Pavel Petr, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Paralympionik Ježek tráví soustředění na Mallorce. Jsou tam nejlepší podmínky, říká

Jedeme trénovat na Mallorcu. Takovou větu můžete od českých cyklistů slýchat velmi často. Co je láká k cestě na největší španělský ostrov ležící přibližně 200 kilometrů od Valencie a také Barcelony? Odpověď nabídne šestinásobný paralympijský vítěz a stejně tak mistr světa - handicapovaný cyklista Jiří Ježek.