Speciál Martina Veselovského

Speciál Martina Veselovského v textech na iROZHLASU

|Martin Veselovský, Martina Spěváčková |Zprávy z domova

VIDEO: Předvolební Speciál Martina Veselovského s lídry politických stran a hnutí

Seriál předvolebních debat Českého rozhlasu pokračoval prvním speciálem, do kterého strany a hnutí vyslaly své lídry. Debaty se účastnil Martin Pecina ze SPOZ, Andrej Babiš z ANO 2011, Pavel Bělobrádek z KDU-ČSL, Miroslav Kalousek z TOP 09, Vojtěch Filip z KSČM, Miroslava Němcová z ODS a Lubomír Zaorálek z ČSSD.

| Český rozhlas |Zprávy z domova

VIDEO: Předvolební Speciál Martina Veselovského na téma Evropská unie

Vstup do eurozóny a čerpání evropských peněz dominovaly první předvolební debatě Českého rozhlasu na téma Evropská unie. Do studia si moderátor Martin Veselovský pozval Martina Kubu z ODS, Marka Ženíška z TOP 09, Kateřinu Konečnou z KSČM, Jana Hamáčka z ČSSD, Františka Lukla ze SPOZ, Pavla Svobodu z KDU-ČSL a Věru Jourovou z ANO.

|Vlasta Gajdošíková |Zprávy z domova

Blanensko marně čeká na stavbu R43. Obce se nemohou shodnout na trase

Lipůvka patří mezi desítky obcí a měst na Blanensku, které už léta marně čekají na stavbu rychlostní silnice R43. Ta má propojit Brno se severem Jihomoravského kraje. Jenže o její trasu se vedou spory a to je také jeden z důvodů, proč stále nejsou schválené krajské zásady územního rozvoje - dokument, bez kterého se nedá stavět. Lipůvkou přitom denně projede 30 tisíc aut.

V Jihomoravském kraji si lidé přejí především investice do dopravní infrastruktury

|Lucie Husárová 1 |Regiony

V krajských volbách v Jihomoravském regionu by v tuto chvíli zvítězila ČSSD, získala by 26,4 procenta hlasů. Ukazuje to volební model PPM Factum pro Český rozhlas. Pro KSČM by hlasovalo 13,9, pro ODS 11,6 a pro lidovce 11,2 procenta voličů. TOP 09 a Starosty by aktuálně volilo 8,9 procenta lidí. Šanci na překročení pětiprocentní postupové hranice mají i SPO-Zemanovci a Nezávislí. Volební model také ukázal, že v oblasti dopravy si lidé od nové krajské vlády přejí hlavně opravu stávajících silnic.

|Gabriela Hauptvogelová |Regiony

Až v sedmé předvolební debatě ČRo byly mezi politickými lídry ženy

Do ústeckého Domu dětí a mládeže přišlo asi 80 lidí, aby si poslechli názory lídrů pěti stran. Ty by se podle předvolebního průzkumu Českého rozhlasu dostaly do krajského zastupitelstva. Podle moderátora Martina Veselovského měla diskuze dvě prvenství - mezi kandidáty na hejtmanské křeslo byly dvě ženy a zástupce hnutí, které se vymezuje proti ostatním stranám.