Dvojice podezřelá ze špionáže měla v centru Lublaně pronajatou kancelář. Firma, která jim poskytovala krytí pro působení v zemi, se formálně zabývala obchodem s nemovitostmi a starožitnostmi.
Íránské ministerstvo informací v prohlášení k verdiktu popsalo Alírezu Akbarího jako „jednoho z nejvýznamnějších lidí, kteří se infiltrovali do citlivých a strategických center země“.
Zadržení muže a ženy, kteří dosud žili alespoň navenek klidným životem na předměstí Stockholmu, média líčí jako dramatickou akci. Nasazena při ní byla i dvojice vrtulníků Black Hawk a speciální síly.
Německá policie Smithe zatkla v srpnu 2021, úřady ho vydaly do Británie letos v dubnu. K vině se Smith při výpovědi před soudem doznal minulý týden, do pátku se ale na spis vztahovalo utajení.
„Zacharov předstíral, že potřebuje hodiny matematiky. Doučoval ho mladý inženýr. Zacharov po něm postupně chtěl informace z odvětví umělé inteligence, kterému se jeho učitel věnoval,“ říká Follorou.
Ministr zahraničí propustil jednoho z dlouholetých zaměstnanců ministerstva. Důvodem je jeho spolupráce s ruskými tajnými službami. BIS ho odhalila již před lety a od té doby jej sledovala.
Vyšetřovatelé z Trumpova floridského sídla odnesli 11 souborů dokumentů podléhajících utajení. Podle zveřejněného seznamu FBI zajistila dokumenty ve stupni utajení důvěrné, tajné a přísně tajné.
V době, kdy manželský pár podával žádost o politický azyl, ještě nefungovala stávající praxe, v rámci které se k žádostem o občanství musí vyjádřit i Policie České republiky a tři tajné služby.
Spontánní pomníček, který zesnulému ruskému vědci Dmitriji Kolkerovi postavili místní v Novosibirsku, zničila policie. Vědec byl obviněn z vlastizrady a spolupráce s čínskou tajnou službou.
Fyzik a matematik Kolker je vedoucím Laboratoře kvantových optických technologií na Novosibirské státní univerzitě. Jeho rodina uvedla, že ho Rusko viní ze spolupráce s čínskými tajnými službami.
Ukrajinské kontrarozvědce se povedlo odhalit špiona, který Rusku pomohl zasáhnout základnu v Javorivě. Západ mezitím pokračuje v dodávkách těžkých zbraní pro Ukrajinu.
V případě odsouzení by Assangeovi v USA hrozilo až 175 let vězení, tvrdí jeho právníci. Ten svou vinu popírá a mimo jiné se hájí tím, že jednal jako novinář.
V kauze výbuchů muničních skladů ve Vrběticích, za kterými stála podle policie ruská tajná služba GRU, se objevila nová fakta. Kriminalisté podezřívají obchodníka a jeho manželku ze špionáže.
Na Slovensku jde o jednu z nejrozsáhlejších operací, spolupracovala na ní jak vojenská zpravodajská služba, tak policie. Slovensko také v rámci akce vyhostilo tři ruské diplomaty.
Slovenské ministerstvo zahraničí ČTK oznámilo, že Bratislava rozhodla o vyhoštění tří pracovníků ruského velvyslanectví, v prohlášení se ale neuvádí, zda krok souvisí se zmíněným případem.
Sílící skandál spojený se špehovacím softwarem Pegasus v Izraeli vzbuzuje pochyby a kritiku veřejnosti. Může kauza ovlivnit důvěru lidí a také vyšetřování korupční aféry expremiéra Netanjahua?
Ruská federace v uplynulém týdnu označila 113 lidí a organizací za cizí agenty. Co toto označení znamená a informace s ním spojené komentuje Alexandr Mitrofanov.
Žádost o extradici se týká britského občana Davida S., kterého zadrželi v srpnu v jeho bydlišti jihozápadně od Berlína. Před zatčením byl jedním z hlídačů brány britského velvyslanectví.
Podle prezidenta Madura chtěli pozorovatelé Evropské unie poskvrnit volební proces. Ti vyjádřili obavy ze zákazů kandidátů či zpožděného otevírání volebních místností
Pokusy o útoky jsou „velmi rozsáhlé a stále pokračují“, řekl jeden z bezpečnostních pracovníků Microsoftu. Vládní úředníci potvrdili, že útoky se zřejmě zaměřily na získání dat uložených na cloudu.
Skončit musí zároveň i vojenská mise NATO v Moskvě, její zaměstnanci přijdou o ruskou akreditaci. Práci přeruší také informační kancelář aliance v ruské metropoli.
Wang Wej-ťing byl znovu zadržen na základě soudního příkazu, který byl vydán kvůli odvolání proti červnovému rozhodnutí varšavského soudu propustit jej z vazby.
Safronov v listu Vedomosti také uvedl, že nepřistoupí na mimosoudní dohodu s vyšetřovateli, za jejíž podstatu pokládá udání dalších údajných spolupachatelů. Vinu z vlastizrady od počátku odmítá.