Ruský ministr zahraničí Šojgu uvedl, že jeho země začíná utužovat vztahy s Běloruskem kvůli aktivitám NATO. Již nyní funguje Bělorusko ve velké závislosti na Rusku.
Během předsednictví se uskuteční na podzim dvoje volby - na Slovensku a v Polsku. Podle informací iROZHLAS.cz na to Česko zareagovalo tím, že nezařadilo na program summity vrcholných politiků.
Největší důraz chtějí policisté společně klást na boj s převaděčstvím, majetkovou trestnou činností a pašováním omamných látek. Smíšené hlídky budou kontrolovat 88 společných kilometrů hranice.
List předvídá, že konflikt na Ukrajině a jeho důsledky Rusko nejen oslabí, ale dost možná dostane do role, jakou má Bělorusko – tedy satelitního státu mocnějšího souseda.
Spolu s ní přijeli i bezpečnostní experti, například ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost Lukáš Kintr a Pavel Žáček, předseda Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny.
Oba státy chtějí rozšířit své dopravní spojení. Putin již na začátku jednání ujistil, že Rusko je připraveno uspokojit energetický hlad čínské ekonomiky spolehlivými dodávkami ropy a plynu.
Spolu dlouhodobě odmítá účast Prahy Sobě v koalici na magistrátu hlavního města a v prohlášeních uvádí, že jedná o koalici jen s Piráty, ne s Aliancí stability.
Babiš po vyhlášení rozhodnutí uvedl, že se chce soudně bránit. Upozornil, že soud nerozhodoval o tom, zda byl neoprávněně evidován, ale na koho v případech neoprávněných evidencí žalobu směřovat.
Vokřál podle svých slov hnutí opustil kvůli kauze Stoka, ve které byl mimo jiné obžalován bývalý místostarosta Brna-střed Jiří Švachula za údajné ovlivňování zakázek.
Český ministr zahraničí Jan Lipavský ve Washingtonu v noci na dnešek jednal se svým americkým protějškem Antonym Blinkenem mimo jiné o české podpoře Ukrajině.
„Regionální spolupráce není potřebná jen v boji proti pandemie covidu-19, ale může posílit i přeshraniční spolupráci a podporovat kontakty lidí,“ řekl šéf české diplomacie.
Z předvolebního vyjadřování hlavních českých politických aktérů se dá předpovídat, že vláda Spolu a PirStan by prováděla politiku směřující Česko vstříc Evropské unii a evropskému mainstreamu.
Johnson „vyjádřil svůj záměr obnovit spolupráci mezi Francií a Spojeným královstvím v souladu s našimi hodnotami a našimi společnými zájmy (klima, Indopacifik, boj proti terorismu).“
Aliance Aukus si podle společného prohlášení tří zemí dává za cíl „chránit naše společné zájmy v Indo-Pacifiku“. Kromě technologií budou státy sdílet také průmyslové základny a dodavatelské řetězce.
Twitter v prohlášení uvedl, že spolupráce s agenturami zajistí, že budou na jeho platformě rychle dostupné přesné a důvěryhodné informace „když se povedou spory o faktech“.
Ruský expert Sergej Luzjanin předpokládá, že Putinovým cílem je napomoci k obnově strategické rovnováhy, dotčené vystoupením USA z dohody o zákazu raket středního a krátkého doletu z roku 1987.
„Právě jsme ukončili skutečně historický let. První komerční spoj z Izraele do arabské země Perského zálivu,“ řekl na letišti v Abú Zabí poradce amerického prezidenta Jared Kushner.
Vědecká komunita ukázala mimořádnou schopnost reakce na pandemii - 90 procent výzkumů bylo publikováno okamžitě a otevřeně, a to i v nejprestižnějších časopisech, jako je Nature a Science.
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a starosta tchajwanského hlavního města Tchaj-peje Kche Wen-če v pondělí podepsali partnerskou smlouvu o ekonomické, obchodní a kulturní spolupráci.
„V evropských volbách měla TOP 09 jedničku a trojku na kandidátce. My jsme to respektovali. Ve Středočeském kraji je STAN nejsilnější opoziční silou a máme hejtmanské ambice,“ říká Rakušan.
S rakouskou metropolí chce Praha jednat například o ekologických tématech, jako je stavba bioplynové stanice, rovněž chce řešit bydlení a otázky chytrých řešení v dopravě.