sport

Nejnovější zprávy

| ČTK |Fotbal

Posledním semifinalistou Mol Cupu je Slavia. Sešívaní dali Karviné pět gólů

Fotbalisté Slavie i v obměněné sestavě přestříleli Karvinou 5:2 a stali se posledními semifinalisty domácího poháru MOL Cupu. Za druhý tým ligové tabulky se ve čtvrtfinále postupně trefili Michal Frydrych, Bosňan Jasmin Ščuk, Turkmén Ruslan Mingazov, Stanislav Tecl a Jan Bořil, hosté se prosadili díky gólu Tomáše Wágnera a vlastní brance Michaela Lüftnera. Ligovému nováčkovi z Karviné nevyšla odveta za sobotní porážku od Slavie 1:2 v nejvyšší soutěži.

Hokejisté zvládli první přípravný zápas na MS, Norsko porazili 4:0

| ČTK |Hokej

Čeští hokejisté porazili v prvním přípravném zápase před květnovým mistrovstvím světa Norsko 4:0. Duel seriálu Euro Hockey Challenge rozhodli v Chomutově ve druhé třetině, ve které vstřelili v rozmezí necelých deseti minut všechny čtyři branky. Dvakrát se mezi střelce zapsal útočník Lukáš Kašpar, čisté konto udržel Pavel Francouz.

|Aleš Procházka, Ota Gutwirth, VM |Hokej

Nebývale vyrovnaná baráž. Týmy bojující o extraligu dělí jediný bod

Baráž o hokejovou extraligu má za sebou sedm kol a nabízí hodně napínavou podívanou. Týmy si berou body navzájem, a tak je situace v tabulce tak vyrovnaná, že o pozicích týmů rozhodují jednotlivé góly. Vedoucí Jihlava má 11 bodů, poslední Pardubice na ni ztrácí pouhopouhý bod. Je tak jasné, že do zbývajících soubojů je o drama postaráno.

| ČTK, moš, ako |Fotbal

Autobus fotbalistů Borussie Dortmund zasáhly tři výbuchy. Podle policie šlo o cílený útok

Autobus německého fotbalového týmu Borussia Dortmund poškodily kolem sedmé hodiny večerní tři exploze. Policie vychází z toho, že trojice výbuchů byla cíleným útokem na fotbalisty. Státní zastupitelství ho vyšetřuje jako pokus o vraždu. Zatím není jasné, co stojí v jeho pozadí. V blízkosti místa činu se našlo psaní, které se prověřuje. Při incidentu byl zraněn hráč Marc Bartra. Fotbalisté směřovali na zápas s týmem AS Monaco, který byl po explozi odložen na středu.