stacionář

Karlovarský stacionář potřebuje více lůžek pro seniory s Alzheimerovou chorobou

|Pavla Sofilkaničová |Regiony

Lidí s Alzheimerovým onemocněním celosvětově přibývá. A to nejen u pacientů v důchodovém věku, ale u stále mladších jedinců. Zároveň je problém s nedostatkem odborných pečovatelů a zařízení. Světový trend sleduje i Farní charita, která sídlí v městské části Stará Role v Karlových Varech. A proto chce své služby rozšířit.

|Simona Bartošová, A.Rokosová |Regiony

Obyvatelé Říčan vybrali tři miliony na nový stacionář pro seniory. Stát bude celkem 15 milionů

Říčany u Prahy budou stavět denní stacionář pro seniory. Jeho fungování se dá přirovnat ke školce, kam senioři, kteří potřebují trvalou pomoc druhé osoby a často třeba žijí se svými zaměstnanými potomky, přicházejí ráno a večer zase odcházejí. Podobná služba v téměř patnáctitisícovém městě zatím chybí. A protože na stavbu zařízení nebylo v městské kase dost peněz, složili se na něj i místní - ve veřejné sbírce se na něj vybraly tři miliony korun.

|Jana Jeckelová |Regiony

V Ostravě-Nové Vsi vzniká velké zázemí pro mladé lidi s postižením

Nemohou dál studovat, ani si najít běžné zaměstnaní. Přesto ale mohou lidé s postižením žít plnohodnotný život. Jako třeba handicapovaná Zuzka, která po základní škole začala navštěvovat malý denní stacionář v pronajatém domě v Ostravě-Svinově. Otevřela ho tam obecně prospěšná společnost Žebřík, která teď za pomoci dobrovolníků buduje v Ostravě-Nové Vsi velké zázemí pro mladé lidi s postižením.