stahování

stahování v textech na iROZHLASU

|Matěj Štýs |Ekonomika

Filmové společnosti bojují proti pirátství. Mnohé snímky se do Česka legálně nedostanou

Filmové společnosti se stále snaží bojovat proti nelegálnímu šíření jejich snímků. Velkým vydavatelům už dávno neleží v žaludku zkopírovaná DVDčka na tržnicích, ale hlavně internetové stránky, které umožňují přístup k nelegálnímu obsahu. Filmaři se samozřejmě snaží bránit a nejraději by rovnou zablokovali vyhledávání takových webů. Snaha některých firem navíc přináší i úsměvné situace.

|Jan Herget, Veronika Sedláčková, kko, Vojtěch Kouřímský |Film

Soud potvrdil půlmilionové odškodnění za nelegální stahování filmu Kuky se vrací

Režisér Jan Svěrák vyhrál boj o film Kuky se vrací. Server Share-rapid.cz musí za to, že dovolil, aby si film nelegálně stáhlo víc než třináct tisíc lidí, zaplatit přes půl milionu korun. Verdikt potvrdil Vrchní soud a informovaly o něm Hospodářské noviny. V oblasti ochrany autorských práv jde zřejmě o průlomový rozsudek.

|Pavel Novák, Ondřej Černý, Jaroslav Beránek, Mariana Zapotilová |Zprávy z domova

Protipirátští specialisté zamířili na koleje ČVUT

Policejní týmy podnikají napříč Evropou nový zátah proti počítačovým pirátům, kteří nelegálně distribuují filmy. Akce probíhá ve čtrnácti zemích a nevyhne se ani České republice. Podle policejní mluvčí se včerejší prohlídky zaměřily na vysokoškolské koleje ČVUT na pražském Strahově. Na dalších místech v zemi budou pokračovat. Bližší informace o razii policie vydá až po ukončení operace.