O úspěších i chybách nové vlády a její strategii ve snaze získat voličské preference i stíhání expremiéra Andreje Babiše se v komentáři rozepsala Kateřina Perknerová.
Polčák proti zveřejněným informacím vystoupil na twitteru. „Důrazně odmítám interpretaci v článku a budu se proti ní bránit já i zmínění starostové,“ napsal místopředseda hnutí STAN.
Podle europoslance Stanislava Polčáka Starostové a nezávislí neporušili při přijmutí darů žádný zákon. Přesto se rozhodli dodržovat přísnější interní pravidla.
Zeman v přípisu předsedovi sněmovny z 28. prosince 2020 výslovně uvedl, že se rozhodl svůj podpis nepřipojit a že zákon vrací „k dalšímu opatření“, což neznamená, že jej vetuje.
Nejjednodušším způsobem podle něj je speciální zákon schválený Parlamentem. Pokud vláda nalezne shodu, přistoupí vnitro k dalším krokům pro přípravu odškodňovacího zákona.
Například náměstek pražského primátora Pavel Vyhnánek se proti výrokům ministryně ohradil s tím, že nejsou pravdivé. Podle něj tak jen zakrývá rozvrat veřejných financí.
„Pokud by Ústavní soud zrušil obě části, dostali bychom se do situace, kdy by mohlo dojít k určité radikální změně v době, kdy už běží předvolební kampaň,“ zdůrazňuje poslankyně Helena Válková (ANO).
Senátoři žádají zrušení části volebního zákona, jenž znevýhodňuje malé strany. Vítěznému ANO stačilo před třemi lety na zisk poslaneckého křesla kolem 19 000 hlasů, STAN jich potřebovalo skoro 44 000.
Vyplácení státní pomoci OSVČ a malým firmám bude stát 39,5 miliardy korun. Třetina z této sumy by podle návrhu měla jít z daňových příjmů obcí a krajů. Jejich představitelé se chtěli sejít s Babišem.
Pokuta tisíc korun nebo napomenutí. To jsou nejčastější sankce za porušení povinnosti podat majetková přiznání. Ministerstvo takových případů za dva roky napočítalo 20 tisíc.
V textu, na nějž upozornily Hospodářské noviny, poukazují europoslanci na to, že podle dvou předběžných auditních zpráv Evropské komise je český premiér ve střetu zájmů.
Europoslanec Stanislav Polčák (STAN) čekal na odpověď kvůli možnému střetu zájmů premiéra eurokomisaře pro rozpočet Günthera Oettingera několik týdnů. Server iROZHLAS.cz nyní zveřejňuje celý dopis.
Nic nezměnilo ani nedávné zmírnění zákona. Ministerstvo spravedlnosti v následujících týdnech pošle úřadům na dva a půl tisíce jmen veřejných funkcionářů, kteří zákonnou povinnost nesplnili.
Konečná podoba kandidátky by měla být známa do dvou týdnů, řekl v úterý volební lídr STAN a nynější europoslanec Stanislav Polčák. Cílem spojenectví je podle Polčáka netříštit proevropské síly.
Do voleb chce TOP 09 jít mimo jiné s hnutím STAN, které bude reprezentovat jako lídr europoslanec Stanislav Polčák. O podobě kandidátky budou strany ještě jednat.
Otevřená je zatím otázka lídra možné společné kandidátky – zda to bude zástupce TOP 09, nebo STAN. „Na jménu lídra určitě koaliční spolupráce neztroskotá,“ řekl k tomu Jiří Pospíšil.
Městský úřad v Černošicích vyzval strany, aby se vyjádřily k možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Na žádost reagovala jen trojice stran. Podat vysvětlení měly do 16. listopadu.
Server iROZHLAS.cz připravil přehled nejdůležitějších momentů v aktuální kauze českého předsedy vlády Andreje Babiše. Jeho možným střetem zájmů se bude příští týden zabývat také Evropský parlament.
Hlasování určilo postoj europarlamentu pro vyjednávání s členskými státy EU, proto je možné, že konečná podoba limitů kvůli kompromisu ještě dozná změn.
Nahlížet do majetku veřejných funkcionářů jen po předchozí zdůvodněné žádosti. Tím europoslanec Stanislav Polčák (STAN) vysvětluje stížnost k Ústavnímu soudu na zákon o střetu zájmů.
Výsledek posledních voleb nabízí otázku, do jaké míry posílí v právním systému prvky přímé demokracie. Potřebujeme více přímé volby a všelidového hlasování?
Kontakt s mužem blízkým zločinci Radovanu Krejčířovi stál europoslance Stanislava Polčáka v březnu funkci ve vedení Starostů a nezávislých. Přesto si o pár měsíců později zadělal na skandál další.
Opoziční strany se na mimořádném jednání zastupitelstva neúspěšně pokusily odvolat radní Janu Plamínkovou (Trojkoalice/STAN) a náměstkyni primátorky Petru Kolínskou (Trojkoalice/SZ). Důvodem pro odvolání bylo podle opozice selhání ve funkcích a v případě Plamínkové konzultace místopředsedy STAN Stanislava Polčáka o výběru zástupců do městských firem se zlínským podnikatelem Michalem Redlem figurujícím v kauzách Radovana Krejčíře. Zastupitelé ale neschválili program jednání a to bylo ukončeno.
Europoslanec Stanislav Polčák nebude na březnovém sněmu Starostů a nezávislých usilovat o žádnou volenou funkci. Chce zůstat řadovým členem. Europoslanec tak nebude obhajovat post místopředsedy. Polčákovo rozhodnutí navazuje na pondělní informaci Radiožurnálu, který upozornil na konzultace Starostů a nezávislých se zlínským podnikatelem Michalem Redlem, jenž měl velmi blízko k Radovanu Krejčířovi.