Šťastný

Šťastný v textech na iROZHLASU

|Jana Čermáková, Simona Bartošová |Zprávy z domova

Šťastný: Žádných jednání v souvislosti s daňovým balíčkem jsem se neúčastnil

Expremiér Petr Nečas dnes přišel k policejnímu výslechu. Vyšetřovatelům vysvětluje svou roli v údajné korupční kauze. Dnes je to přesně měsíc od masivního zatýkání, po kterém skončila ve vazbě šéfka Nečasovy vládní kanceláře Jana Nagyová a tři bývalí poslanci ODS. Kriminalisté Nečase podezřívají z korupce, když Marku Šnajdrovi, Petru Tluchořovi a Ivanu Fuksovi nabídl za jejich odchod ze sněmovny posty v dozorčích radách státních podniků. Na policii už dopoledne vypovídal i poslanec ODS Boris Šťastný.

|Tereza Janouškovcová Bartůňková |Zprávy z domova

Poslanec ODS Šťastný jde proti vlastní straně. Má výhrady k podpoře Schwarzenberga

Po debaklu stranického kandidáta Přemysla Sobotky ODS podporuje Karla Schwarzenberga. Grémium strany vyzvalo své voliče, aby ve druhém kole podpořili šéfa pravicové TOP 09. Ne všichni z ODS ale mají takový názor. Poslanec Boris Šťastný je přesvědčen, že stranické vedení nemělo pro druhé kolo prezidentské volby podpořit ani jednoho z kandidátů.

|Barbora Kreuzerová, Martina Spěváčková, Kateřina Kozmová |Zprávy z domova

Předseda zdravotního výboru sněmovny Šťastný žádá uvolnění prohibice

Kvůli pančovanému alkoholu se mimořádně sešel sněmovní zdravotní výbor. Jeho předseda Boris Šťastný z ODS navrhuje uvolnění současné prohibice. Tvrdí, že pokud zákaz prodeje tvrdého alkoholu potrvá, černý trh opět poroste. A lidé začnou pít alkohol z vlastních zásob, o kterém se neví, zda je bezpečný.

Boris Šťastný splnil slib a vzdal se funkce pražského radního

|Martin Drtina, Ondřej Houska, Jan Piroch |Regiony

Šéf pražské ODS Boris Šťastný podle očekávání rezignoval na místo radního. Šťastný byl přitom včera do funkce zvolen pouze formálně. Pozici jedenáctého radního totiž koalice nabídla Zdeňku Tůmovi z TOP 09, který ji ale odmítl.

|Zuzana Filípková, Veronika Sedláčková, Jan Piroch |Zprávy z domova

Laudát dává pražské koalici TOP 09 a ODS pětiprocentní šanci

O případné koalici TOP 09 a ODS na pražském magistrátu by se mělo rozhodnout ve čtvrtek, kdy bude pokračovat vyjednávání obou stran o personálních podmínkách případné koalice, nejpozději však do pátku. Z vedení pražské TOP 09 dnes ale, po včerejším mírném optimismu, zazněly silně skeptické hlasy. Podle nich už se na koalici dohodli zdejší občanští a sociální demokraté. A předseda pražské organizace TOP 09 František Laudát se nechal slyšet, že dává spojení s ODS pouze pětiprocentní šanci.

|Tomáš Pavlíček, Jan Piroch |Regiony

Laudát: Pokud nevyjde jednání s ODS, oslovíme ČSSD

Pražská ODS nakonec přes údajnou urážku dá TOP 09 ještě šanci a bude s ní pokračovat v rozhovorech o koalici v hlavním městě. Občanské demokraty zvedla ze židlí žádost vedení TOP 09, aby se do jednání zapojil předseda ODS Petr Nečas. A také obvinění, že jí prý jde ‚o zachování dosavadního kartelu moci ve prospěch podnikatelských skupin‘. Podle předsedy pražské TOP 09 Františka Laudáta ale není uzavřena ani možnost koalice jeho strany s ČSSD.