státní pomoc

státní pomoc v textech na iROZHLASU

|Petra Benešová, Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Oběti živelních pohrom zřejmě získají větší pomoc od státu, návrh projedná vláda

Lidé, které postihla živelní pohroma, se mají dočkat větší a rychlejší finanční pomoci od státu. Na opravy a nové bydlení si budou moci vzít výhodné úvěry až do výše 2,5 milionu korun. Navíc podporu získají nejen oběti povodní, ale i ti, kteří přišli o bydlení kvůli vichřici nebo zemětřesení. Návrh, který připravilo ministerstvo pro místní rozvoj spolu se Státním fondem rozvoje bydlení, dnes projedná vláda.

|Ondřej Houska |Zprávy ze světa

Česko má strach ze změny pravidel pro státní pomoc v EU, může přijít o miliony

Česko se bojí, že ho evropský návrh změny pravidel pro státní pomoc připraví o milionové investice. Jak už Český rozhlas exkluzivně informoval, Evropská komise se chystá navrhnout oblasti, u kterých budou platit výjimky z pravidel o poskytování státní pomoci. S tím Česko souhlasí, odmítá ale komisí navržený limit v přepočtu asi 2,5 miliardy korun.

|Ondřej Houska, Iva Menšíková |Ekonomika

Česko požaduje změnu návrhu pravidel pro státní pomoc. Bojí se milionových ztrát

Česko se bojí, že ho evropský návrh změny pravidel pro státní pomoc připraví o milionové investice. Jak už Český rozhlas exkluzivně informoval, Evropská komise se chystá navrhnout oblasti, u kterých budou platit výjimky z pravidel o poskytování státní pomoci. S tím Česko souhlasí, odmítá ale komisí navržený limit 100 milionů eur, tedy asi 2,5 miliardy korun.