státní rozpočet

státní rozpočet v textech na iROZHLASU

|Věra Štechrová |Ekonomika

Kalousek: Babiš prokazatelně šidí rozpočet. Šéf finanční správy nechce jít proti nadřízenému

ROZHOVOR. Poslanci v úterý ani nezačali jednat o návrhu ministra financí Andreje Babiše na zdanění výnosů z některých korunových dluhopisů. Svůj návrh chtěl připojit jako přílepek k novele, která by zvýšila daňové úlevy dárcům krve. Jenže předkladatelé novely, poslanci TOP 09 a Starostů, předlohu z projednávání stáhli.

| ČTK |Ekonomika

Přebytek státního rozpočtu v únoru klesl na 3,7 miliardy, stát čerpal méně peněz z EU

Přebytek státního rozpočtu v únoru klesl na 3,7 miliardy korun z lednových devíti miliard. Informovalo o tom ve středu ministerstvo financí. Loni ke konci února byl rozpočet v přebytku 27,7 miliardy korun. Důvodem meziročního poklesu je méně peněz přijatých z EU, dodalo ministerstvo. Na celý letošní rok je rozpočet schválen se schodkem 60 miliard korun.

| ČTK |Ekonomika

Sněmovna schválila základní údaje rozpočtu na příští rok. Růst mají platy učitelů i důchody

Sněmovna ve středu v prvním čtení schválila základní parametry státního rozpočtu na příští rok. Jde o jeho příjmy, výdaje, schodek a způsob jeho vypořádání. Navrhovaný schodek má činit 60 miliard korun proti letošnímu schválenému deficitu 70 miliard. Opoziční TOP 09 a ODS neprosadily návrh na vrácení rozpočtu vládě k přepracování tak, aby snížila jeho výdaje i schodek nejméně o 30 miliard. Definitivní schvalování rozpočtu přijde na řadu v prosinci.

|David Černý |Zprávy z domova

Jednání o státním rozpočtu nebude bez koaliční dohody jednoduché, tvrdí Sobotka

Vládu v pondělí čeká jednání o rozpočtu na příští rok. Podle premiéra Bohuslava Sobotky z ČSSD to nebude jednoduché, protože zatím není koaliční dohoda. Sociální demokracie doufá, že se kabinet domluví na vyšších platbách za státní pojištěnce, aby mohl stát přidat zdravotním sestrám a lékařům. Ministerstvo zdravotnictví navrhuje, aby měsíční odvod státu příští rok stoupl z 870 na 940 korun.