stavební zákon

| ČTK |Zprávy z domova

Šlechtová jednala se Zemanem o stavebním zákonu. Situací je znechucen stejně jako já, řekla

Prezident Miloš Zeman a jeho expertní tým podporují novelu stavebního zákona, která by měla zjednodušit a zrychlit povolování staveb. Po schůzce s prezidentem na zámku v Lánech se v tomto smyslu vyjádřila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová z hnutí ANO. Prezident je podle ní také znechucen situací před hlasováním o novele ve sněmovně stejně jako ona.

|Vojtěch Berger, Marína Dvořáková |Zprávy ze světa

Nový slovenský stavební zákon chce vymýtit černé stavby. Zbohatlické i romské

Slovenská vláda si chce posvítit na černé stavby. Nový stavební zákon má doslova vyčistit Slovensko od nelegálních obydlí. Přísnější pravidla oficiálně míří na bohaté majitele nemovitostí, kteří si svoje haciendy leckdy postavili načerno. O střechu nad hlavou by ale mohly přijít i tisíce slovenských Romů, kteří žijí v domech na cizích pozemcích. Některé nevládní organizace proto bijí na poplach.

|Vladimír Kroc, Lucie Husárová 1, Lucie Maňourová, bre, Jan Bumba |Zprávy z domova

Ekologové se dohadují s MMR o dopadech novely stavebního zákona

Ekologové protestují proti chystané novele stavebního zákona. Podle nich ministerstvo pro místní rozvoj, které novelu připravilo, omezuje právo občanů vyjádřit se ke stavbám s velkým dopadem na životní prostředí. Kritici novely uspořádali na protest na Staroměstském náměstí demonstraci a happening. Svůj postoj na tiskové konferenci vysvětlovalo také ministerstvo.