stávková pohotovost

stávková pohotovost v textech na iROZHLASU

| ČTK, Vojtěch Koval |Zprávy z domova

Dopravní odbory vyhlásily stávkovou pohotovost, řidiči autobusů nedostali slíbené vyšší platy

Odborový svaz dopravy ve středu vyhlásil celorepublikovou stávkovou pohotovost. Ve vysílání Radiožurnálu to řekl šéf odborářů Luboš Pomajbík. Mnoho řidičů linkových autobusů totiž podle odborářů nedostalo přidáno tak, jak slibovala vláda a kraje. V Ústeckém kraji už odboráři stávku naplánovali na 8. března. Pomajbík upozornil, že se ke stávce můžou přidat i v dalších krajích.

| ČTK, ČRo, Martin Knitl |Regiony

Horničtí odboráři rozšířili stávkovou pohotovost na celé OKD

Horničtí odboráři dnes rozhodli, že stávkovou pohotovost rozšíří z Dolu Paskov, kde pohotovost platí od úterý, na celou těžební společnost OKD, a to na neomezenou dobu. Důvodem je nejasná situace v OKD. Předseda Sdružení hornických odborů OKD Jaromír Pytlík to řekl České televizi. Odboráři podle něj nemají od vedení firmy dostatek informací, neví ani, jak bude vypadat plán firmy pro letošní rok.

Stávková pohotovost řidičů autobusů v hradeckém kraji i po jednání s hejtmanem pokračuje

|Josef Ženatý |Regiony

Řidiči autobusů v Královéhradeckém kraji jsou dál připraveni stávkovat. Jejich názor nezměnilo ani dnešní jednání s hejtmanem Lubomírem Francem z ČSSD. Rada kraje jim sice částečně ustoupila a do tendru zapracuje dodatek o minimální mzdě pro řidiče, odborům to ale nestačí. Dál žádají zrušení celé zakázky. Věc bude řešit i premiér. Podle hejtmana France se tak termín rozhodnutí o tendru odsouvá.

| ČRo, Kateřina Součková |Ekonomika

Svaz dopravy vyhlásil stávkovou pohotovost. Odbory chtějí jednat o mzdách řidičů

Dopravní odboráři vyhlásili stávkovou pohotovost. Protestují proti nízkým mzdám a špatným pracovním podmínkám řidičů autobusů. Svaz dopravy chce jednat s kraji i s vládou. Pokud neuspěje, přistoupí k důraznější formě protestu. První protesty odstartovala "Jablonecká výzva", v níž řidiči ze severu Čech poprvé vyslovili požadavky na zanesení minimální výše mzdy do kritérií veřejných zakázek vypisovaných pro výběr dopravce v jednotlivých regionech.