Štěch

Štěch v textech na iROZHLASU

|Petra Benešová, kov |Zprávy z domova

Štěch se kvůli Michalákovým sešel s norskou velvyslankyní. S protesty při biatlonu nesouhlasí

Kvůli kauze dětí Michalákových, které před čtyřmi lety odebraly norské úřady českým rodičům, se dnes sešel předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) s norskou velvyslankyní. Není to zdaleka jediná aktivita politiků při řešení kauzy. Ministerstvo zahraničí připravuje Norsku už druhou diplomatickou nótu a český premiér se také obrátil na předsedkyni norské vlády. Podle Štecha už čeští politici ve věci víc dělat nemohou.

| kap, Denisa Šindlerová |Zprávy z domova

Zvýšení platů ústavních činitelů o 14 procent není správné, tvrdí šéf Senátu Štěch

Zvýšit platy poslanců a senátorů o 14 a půl procenta v příštím roce není podle Milana Štecha z ČSSD dobrý návrh. Předseda Senátu to řekl ve 20 minutách Radiožurnálu. Stejný názor zastává celé předsednictvo ČSSD. Premiér a předseda nejsilnější vládní strany Bohuslav Sobotka o tom chce mluvit se sociálnědemokratickými poslanci i v koalici.

|Tereza Janouškovcová Bartůňková |Zprávy z domova

Amnestií se bude možná zabývat NSZ. Má prověřit, zda Nečasův podpis není trestný čin

Nejvyšší státní zastupitelství se možná bude zabývat novoroční amnestií Václava Klause. Předseda Senátu Milan Štěch a předseda ústavněprávního výboru horní komory Miroslav Antl zaslali dopis nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi s žádostí, aby prozkoumal, jestli se premiér Petr Nečas podpisem Klausovy amnestie nedopustil trestného činu.

ČSSD nebude podle Štěcha odmítat v Senátu všechny vládní návrhy

|Veronika Sedláčková, Michaela Vydrová |Zprávy z domova

Volby do Senátu skončily jasným vítězstvím sociální demokracie. V horní komoře parlamentu obsadila celkem 46 křesel. Občanskou demokratickou stranu zastoupí jen 15 senátorů. To je nejmíň od vzniku komory v roce 1996. Podle předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD) nebude sociální demokracie s Občanskou demokratickou stranou vytvářet koalici.

|Michal Jurman |Fotbal

Gólman fotbalové "21" Štěch - trojský kůň v táboře Anglie

Má největší zkušenosti s ostrovním fotbalem, přesto do utkání s anglickou reprezentací nejspíše nezasáhne. Řeč je o brankáři reprezentace do 21 let Marku Štěchovi. Ten svými znalostmi z anglické Premiér League může před večerním zápasem obou týmů na evropském šampionátu výrazně přispět k českému úspěchu. Utkání Česko - Anglie začne ve Viborgu ve 20 hodin a 45 minut. Českému týmu by měla k postupu do semifinále mistrovství Evropy stačit i remíza.