Štěpánka Hilgertová

Štěpánka Hilgertová v textech na iROZHLASU

Kajakářka Hilgertová po zkušenosti ví, že praxe je do budoucna důležitá. Sportovní úspěchy nestačí

|Tomáš Kohout, Nikola Šrámková |Ostatní sporty

Vrchol kariéry zažívají ve chvílích, kdy se jejich vrstevníci teprve připravují. A když pak vrcholoví sportovci končí s tím, co dosud uměli nejlépe, musejí se učit zvládat spoustu nových věcí. Nemají praxi, zato ztrátu na všechny ostatní. Někteří se s tím vyrovnávají ve třiceti letech, ale třeba výjimečná kajakářka Štěpánka Hilgertová si protáhla sportovní život. Teď i jí pomáhá projekt Duální kariéra.

|Jan Suchan, Nikola Šrámková |Ostatní sporty

Čtyři vodní slalomáři narážející do sebe - slalom cross poprvé v Praze v rámci SP

Vodní válce, peřeje, branky, ale k tomu i tři soupeři. Čtyři vodní slalomáři, kteří do sebe naráží a snaží se předjet jeden druhého. Pražští fanoušci můžou dnes poprvé na vlastní oči vidět ve Světovém poháru vodních slalomářů novou disciplínu - slalom cross. Její název i pravidla jsou odvozeny od podobných zimních disciplín - skicrossu nebo snowboardcrossu.

|Jan Suchan, Stanislav Zbyněk |Ostatní sporty

Ještě žiju, radoval se po vítězné jízdě Hradilek. V ostatních kategoriích je rozhodnuto

Jedna dlouhá éra končí. Jediná žena startovala na všech šesti hrách od návratu vodního slalomu do olympijského programu v Barceloně 1992, sedmou účast ale 48letá kajakářka Štěpánka Hilgertová nepřidá. V sérii čtyř domácích nominačních závodů nestačila na úřadující mistryni světa Kateřinu Kudějovou.

|Jan Suchan, Radek Šamša |Ostatní sporty

Vodní slalomáři soupeří o účast na olympiádě. Přindiš chce řešení rébusu znát až v květnu

O víkendu se může rozhodnout o prvních českých vodních slalomářích pro Rio. Bojovat o to budou v sobotních i nedělních nominačních závodech, které hostí kanál v pražské Troji. Zatímco někteří kajakáři a kanoisté by rozřešení olympijské hádanky uvítali, najdou se samozřejmě i ti, kterým tahle varianta příliš nevoní. Třeba Vít Přindiš.

|Martin Charvát, Vojtěch Man |Ostatní sporty

Hilgertové se vzdálily sedmé olympijské hry, ještě horší pozici má Hradilek

Kajakářka Štěpánka Hilgertová byla na šesti olympijských hrách, její kolega Vavřinec Hradilek získal v Londýně před třemi lety stříbrnou medaili. Na příští olympijské hry do Ria se ale budou dostávat hodně těžko, protože za každou kategorii tam za zemi pojede jen jedna loď a momentálně drží trumfy čerství mistři světa Kateřina Kudějová a Jiří Prskavec.

|Jan Suchan, Petr Hašek |Ostatní sporty

Dvě Hilgertové na MS? Legendární Štěpánku by mohla doplnit neteř Amálie

Přebor rodiny Hilgertovy. Tak to s trochou nadsázky vypadalo na přelomu 80. a 90. let na mistrovstvích světa vodních slalomářů. Kromě tehdy začínající Štěpánky bojovali o medaile i její manžel Luboš a jeho bratr Ivan se ženou Marcelou. Potomek Štěpánky a Luboše - Luboš mladší - už na světovém šampionátu také startoval a letos by za určitých okolností mohlo dojít i na dítě z druhé větve rodiny Hilgertovy - nadanou kajakářku Amálii.