stolní tenis

|Pavel Petr, Radek Šamša |Ostatní sporty

Stolní tenista Suchánek přemohl na paralympiádě svého mentora. Nervoval jsem se, přiznal

Stolní tenista Jiří Suchánek se přiblížil největšímu paralympijskému úspěchu. Po výhře nad Slovákem Jánem Riapošem 3:2 na sety postoupil v Riu do semifinále turnaje. Český reprezentant přitom do utkání nevstoupil dobře a první dvě sady prohrál. Nebylo proto divu, že poražený čtvrtfinalista po česko-slovenské bitvě jen těžko hledal slova.

Čtyřkajak postoupil na EH přímo do finále, stolní tenistky se utkají o bronz

|Michal Jurman, Marek Augustin, Petr Hašek |Ostatní sporty

Český čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba postoupil na Evropských hrách v Baku třetím nejrychlejším časem z rozjížděk přímo do úterního finále. O bronzové medaile si v pondělí zahrají stolní tenistky. Renáta Štrbíková, Iveta Vacenovská a Hana Matelová ve čtvrtfinále zdolaly Francii, v semifinále ale podlehly Německu 0:3.

|Andrea Čánová |Regiony

Soud uznal, že nejúspěšnější česká stolní tenistka může být zastupitelkou v obci, kde nebydlí

Stolní tenis sehrál hlavní roli ve volební stížnosti. Krajský soud v Ostravě řešil stížnost jednoho z občanů Frýdlantu nad Ostravicí. Nelíbilo se mu, že se zastupitelkou stala nejúspěšnější česká stolní tenistka Marie Hrachová, která má papírově trvalé bydliště pouze na frýdlantské radnici. Jenže soud rozhodl, že někdejší reprezentantka má k beskydské obci tak silný vztah, že má právo být zvolena do obecního zastupitelstva.