Strakonice

|Kamil Jáša, Jakub Knoll |Regiony

Soud začal rozplétat kauzu sázkařské mafie ve fotbale. Hráčům hrozí vězení

Skupina fotbalistů podle obžaloby obviňovala zápasy a činila tak ve prospěch sázkařské mafie. Až šest let vězení hrozí osmi mužům, kteří podle obžaloby ovlivňovali výsledky v nižších fotbalových soutěžích. V hlavním líčení, které začalo u Okresního soudu ve Strakonicích, jsou obžalováni z podplácení, nebo přijetí úplatku ve spolupachatelství.

V Českých Budějovicích uspělo ANO, v okresních městech ČSSD i nezávislí

|Jitka Cibulová Vokatá, Václav Malina, Lucie Hochmanová, Romana Lehmannová |Regiony

V Českých Budějovicích bude v zastupitelstvu nejsilnější hnutí ANO 2011, volby vyhrálo s 20 procenty hlasů. Sociální demokraté slavili vítězství ve třech okresních městech Jihočeského kraje – v Jindřichově Hradci, Písku a Českém Krumlově. V Táboře a Strakonicích dominovala ryze místní politická hnutí Tábor 2020 a Strakonická Veřejnost, v Prachaticích přesvědčivě vyhráli Nezávislí.

|Mária Pfeiferová |Regiony

Předvolební speciál ČRo České Budějovice: STRAKONICE

Předvolebního speciálu ČRo České Budějovice ve Strakonicích se zúčastnili: Miloš Benedikt (Vize pro změnu ve Strakonicích), Josef Eigner (ČSSD), Vladimír Hanáček (KDU-ČSL), Břetislav Hrdlička (Strakonická Veřejnost), Radek Chvosta (ODS), Ludvík Němejc (Změna pro Strakonice), Ivana Říhová (TOP 09), Jan Svoboda (ANO 2011), Josef Štrébl (Volba pro město), Milada Vlasáková (KSČM) a Pavel Vondrys (Jihočeši 2012).