střelnice

|Hana Mazancová |Zprávy z domova

'Dělostřelci sloužili jako kamufláž.' Bývalý voják porušil služební povinnost, dostal podmínku

Podle soudu nechal komerční společnost střílet na armádní střelnici Libavá. Za to dostal bývalý šéf zabezpečení muničních skladů Bohuslav Jabůrek - zatím nepravomocně - podmínku. „Dělostřelecká brigáda sloužila pouze jako nějaká kamufláž,“ konstatoval soud podle zjištění Zpravodajského webu Českého rozhlasu s tím, že ve prospěch zbrojaře STV Group byl zneužit vojenský materiál za téměř osm milionů korun. Jabůrek ale i nadále trvá na své nevinně. Ľuboše Hajduka, dalšího z obžalovaných vojáků, soud obžaloby zprostil.

|David Nyč, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Reportér Českého rozhlasu si vyzkoušel biatlonovou střelbu. Po zátěži se mu mířilo hůř

Čeští biatlonisté se tak trochu v ústraní připravují na novou sezonu, v tomto období o nich pochopitelně není slyšet tolik jako v zimě, my se teď ale vydáme do Jablonce nad Nisou, právě na biatlonovou střelnici. Možná se při sledování biatlonu neubráníte kritice, když některý z vašich oblíbenců mine terč, jenže zastřílet čistě není nic lehkého. Poznal to i reportér Českého rozhlasu, kterého s malorážkou seznámil šéftrenér jablonecké mládeže Aleš Lejsek.

|Josef Kopecký |Regiony

Chrudim přestěhuje vstup do parku Střelnice

Chrudim přesune zničenou lávku do parku Střelnice. Přístupovou cestu zničily padající stromy během vichřice na konci července. Opravu komplikuje přeložka rozvodu plynu. Radnice počítá s tím, že se lávka na původní místo nevrátí. Měla by se posunout tak, aby lépe ladila s okolím.