stříbro

|Ota Gutwirth, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Čeká mě anestezie, takže si konečně odpočinu, směje se po náročném programu biker Kulhavý

Stříbrý biker z olympijských her v Riu de Janeiru Jaroslav Kulhavý se včera vrátil zpátky do rodného Ústí nad Orlicí. Tam na něj čekaly stovky fanoušků, se kterými si oslavy užil. A také zapřemýšlel nad tím, co bude dál jak v nejbližších týdnech, tak i třeba s výhledem k další olympiádě, která se v roce 2020 uskuteční v japonském Tokiu.

|Jakub Kanta, Michal Jurman |Ostatní sporty

Znakařka Baumrtová má z ME stříbro i český rekord na 100m a bronz ze štafety

Simona Baumrtová se na plaveckém mistrovství Evropy v krátkém bazénu v dánském Herningu postarala o první českou medaili, když ve finále na 100m znak doplavala druhá v novém českém rekordu 56,28 sekundy. Na vítěznou domácí závodnici Mie Nilsenovou plavající v evropském rekordu ztratila 29 setin sekundy. Pak ještě pomohla k bronzu smíšené polohové štafetě, ve které startovala s Bartůňkem, Svěcenou a Plevkem.

|Lukáš Milota |Regiony

Kladruby u Stříbra bojují peticí proti kamionům, které přes město objíždějí placenou dálnici D5

Obyvatelé Kladrub na Tachovsku vytáhli do boje proti kamionům. Vadí jim, že řidiči nákladních aut ve snaze ušetřit za mýtné na nedaleké dálnici, projíždějí přímo centrem města, ohrožují chodce, působí hluk a znečišťují ovzduší zplodinami. Radnici došla trpělivost a sepsala petici, která žádá osazení přístupových cest do centra Kladrub zákazovými značkami pro kamiony. Dosud se na petiční archy podepsalo asi 800 lidí, tedy zhruba polovina obyvatel města.