Dvacetiletý student zemřel v prosinci 2018 kvůli otoku mozku, když musel vypít velké množství alkoholu, rybího tuku a dlouho stát polonahý venku ve studené vodě.
„Vláda slibuje reformy, avšak nabízí tupé škrty. Pokud vláda nebude otevírat i tato témata, nechceme s tím mít nic společného,“ uvádí studenti v prohlášení.
Studenti ze středních škol z Česka, Polska a Slovenska mají na cvičení Czech Cybertron k dispozici nejmodernější technologie včetně funkčního modelu provozu jaderné elektrárny.
„Myslíme si, že právě tento resort má zásadní vliv na to, jaký energetický mix u nás máme, a že je to právě tento resort, který by měl být nejvíc proaktivní,“ vysvětlil mluvčích studentů.
„Velký benefit mladé generace je přístup k celé řadě informací díky moderním technologiím,“ uvádí Stojanová. Hroudný souhlasí, ale upozorňuje na nedostatky ve vzdělávání.
„Médii proběhly příklady cvičení, které byly označeny jako sporné nebo že by je žáci v té třídě umět neměli. Všechny úlohy byly v pořádku a v souladu s rámcovými vzdělávacími programy,“ říká ředitel.
Úřad pro zahraniční styky a informace má 32 volných pozic. Bezpečnostní a informační služba aktuálně na svých stránkách vyvěsila 37 inzerátů. Kontrarozvědky nabízí také možnost stáží.
Účastníci podobných setkání jsou pečlivě vybíráni a prověřováni. I z tohoto důvodu se objevily pochybnosti nad pravdivostí videa. Analytik Tureček ale nevidí důvod pro to, aby to bylo sehrané.
V mezinárodním srovnání si české děti vedou docela dobře ve skoku dalekém. Výrazně horší výsledky měly ve člunkovém vytrvalostním běhu, kde více než polovina dětí spadá do kritické úrovně dovedností.
Mendelova univerzita je podle Roberta Plagy první českou vysokou školou, kde se úřad odebráním institucionální akreditace zabýval. Zároveň avizoval, že úřad zahájí na univerzitě další kontrolu.
Nedávný výzkum mediální gramotnosti středoškoláků a žáků nejvyšších ročníků základních škol ukazuje především to, že náctiletí kriticky vnímají svoje nedostatky v úrovni mediální gramotnosti.
Evropské radě se nezdá, že by o životě univerzit měl rozhodovat stát prostřednictvím svých úředníků. Nespornou skutečností ale je, že nejen v Maďarsku má stát silný vliv na univerzity.
Jelikož se konají vždy několik týdnů před volbami reálnými, mohli bychom je vnímat jako indikátor toho, jak skutečné volby dopadnou. Zatím byly spíš vždy indikátorem, jak skutečné volby nedopadnou.
Dobrovolníci v centru na kraji Paříže každý večer vydají jídlo více než třem stům lidí, což je asi dvakrát víc než na začátku školního roku. Nárůst si vysvětlují hlavně inflací a zdražováním energií.
„O návratu do Běloruska lze uvažovat jen za podmínek, že se tamní situace změní, jinak to nemá smysl. Po letošním únoru je ale otázkou, jestli se vůbec něco plánovat dá," říkají běloruští medici.
Z výsledků průzkumu pro společnost GTS Alive vyplývá, že téměř 90 procent dotázaných studentů by ocenilo více informací od odborníků nebo praktické rady, jak mají pečovat o své duševní zdraví.
„Přivolání policie jsem nevyloučil pouze pro případ, kdy by došlo k ohrožení bezpečnosti osob nebo majetku. Také mi vzhledem k současné situaci vadí termín „okupační stávka,“ brání se děkan.
Pokud tu je nějaký důvod ke znepokojení a kritice, je to spíš otázka, proč požadavky současné stávky nenacházejí větší odezvu v politice či médiích a proč se nestávkuje i jinde.
„Nejde vyjednávat s planetou, to jsou fyzikální zákony. Je mýtus, že se jen přizpůsobíme klimatické změně. Musíme především zastavit emise skleníkových plynů,“ říká bývalý ministr životního prostředí.
Když se přednášky přesunuly na internet, atraktivní ženy o tuto výhodu na rozdíl od mužů náhle přišly. „Bonus za krásu“ se u nich od začátku online výuky snížil o 80 procent, uvádí studie.
Lídr nacionalistické strany Spravedlivé Rusko Sergej Mironov, který s tímto nápadem přišel, to zdůvodnil tím, že se Rusové budou moci systematicky připravit na konfrontaci s nepřítelem.
Kybernetického cvičení Cybertron se účastní desítky studentů středních škol z celého Česka, ale i z Polska. Studenti zjistí, jak funguje kybernetická bezpečnost a jak čelit kybernetickým hrozbám.
„Paradoxně to byli lidé poměrně vstřícní k okupačnímu režimu, snažili se vyjednávat a také se snažili o propuštění studentů zatčených při demonstracích 28. října,“ popisuje historik Prokop Tomek.
Pohonné hmoty v Česku jsou kvalitnější než v okolních státech, píše Mf Dnes. A regály s cukrem zejí prázdnotou, informují Lidové noviny. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Video z české školy, kde studenti dostali deky, nasbíralo na TikToku přes 600 tisíc zhlédnutí a rozšířilo se i do zahraničí. Informace, že škola kvůli drahým energiím nebude topit, ale není pravdivá.
V experimentální laboratoři teď pěstují studenti rostlinky salátu v takzvané hydroponické jednotce. Vedle stojí velký biologický filtr a přibude tam brzy ještě malá bioplynová stanice.