studentské volby

studentské volby v textech na iROZHLASU

|Tereza Chlubná |Zprávy z domova

Středoškoláci by do Evropského parlamentu zvolili Piráty, ANO, TOP 09 a Úsvit

Žáci některých středních škol nanečisto volili v takzvaných Studentských volbách zástupce do Evropského parlamentu. Do projektu Studentské volby se zapojilo celkem 254 středních škol. Žáci tak dnes a včera nanečisto vybírali zástupce do Evropského parlamentu, nejvíc hlasů získala Česká pirátská strana. Akci už popáté pořádal Člověk v tísni.

|Veronika Malá, Martin Hromádka, Jan Bumba, Dalibor Zíta |Zprávy z domova

Volby u studentů vyhrála TOP 09, levice propadla

Volby nanečisto na středních školách, které vzbudily nečekané emoce, dopadly jasně ve prospěch pravice. Nejvíc hlasů, přes 26 procent, dali studenti straně TOP 09, na druhém místě s odstupem devíti procent následovala ODS, na třetím pak Věci veřejné. Sociální demokraté by podle studentů skončili až sedmí.

|Jan Cigánik, Jan Bumba |Zprávy z domova

Hejtmani chtějí zveřejnit výsledky studentských voleb

Hejtmani se v úterý rozhodli, že vyzvou společnost Člověk v tísni ke zveřejnění výsledků nedávných studentských voleb. Kraje tak učinily v písemném prohlášení, ve kterém se ztotožňují s předsedou ČSSD Jiřím Paroubkem, jenž ke stejnému kroku vyzval už 6. května. Člověk v tísni se k celé situaci zatím nevyjádřil. Společnost původně chtěla výsledky voleb nanečisto zveřejnit okamžitě po jejich konci, poté se však s hejtmany dohodla na posunutí termínu až po skončení řádných voleb.