Důvodem je, že vyznavači těchto dvou žánrů se ve volbě skladeb nejvíce odchylují od svých kmenových hudebních preferencí. Umělá inteligence se s tím zatím nedokáže zcela popasovat, uvádí studie.
V nejnovější studii spočítali vědci z Jihodánské univerzity, že se jednorázových roušek vyrobí 3 miliony za minutu. Jenže pokud jsou z nanomateriálu, představují pro přírodu výraznou zátěž.
Při srovnání měření s odběrem krve z cév se ukázalo, že u bělochů se zařízení mýlilo v 3,6 procentu případů. U černochů byl chybný údaj zaznamenán v téměř 12 procentech případů.
Zatímco u italských mužů činí rozdíl v naději dožití mezi vysokoškoláky a těmi se základním vzděláním čtyři roky, u slovenských šestnáct let. Střední Evropa v rámci starého kontinentu vyčnívá.
Náročná práce má důležitý cíl – zjistit, jak vysoké aktivní protilátky člověk musí mít, aby ho před nákazou do budoucna ochránily, popisuje vědkyně Irena Koutná.
Většina dětí, jejichž matky prodělaly v těhotenství covid-19, se rodí s imunitou vůči této infekci. Ukazuje to studie, do které zapojili autoři z Pensylvánské univerzity takřka půl druhého tisíce žen.
Je britská mutace nakažlivější, ale také nebezpečnější? Řada odborníků je vůči varování Borise Johnsona skeptická, zkušenosti ze zahraničí ale napovídají, že k jistým změnám v chování viru dochází.
Vakcína proti covidu-19 firem Pfizer a BioNTech by měla působit i proti novým genetickým mutacím koronaviru, které se objevily například v Británii. Výzkum je zatím jen předběžný a musí se zopakovat.
Výzkumné vzorky byly odebrány nedaleko místa, kde bylo nalezeno mumifikované tělo ledového muže Ötziho. Podle vědců je možné, že v době, kdy Ötzi zemřel, se v oblasti začínal rychle tvořit ledovec.
„Předběžné výsledky studie neshledaly mezi porovnávanými případy nákazy žádný statisticky významný rozdíl v hospitalizacích a smrtnosti do 28 dnů od infikování,“ konstatuje studie.
Několik vědců z různých zemí předložilo studie o vztahu mezi čichem a stravou. Ztráta čichu může například signalizovat některé nemoci lidí vyššího věku.
„Testy jasně ukázaly pozitivní přínos nezdravotnických roušek, ačkoli menší aerosoly dokázaly přes látku proniknout,“ uvedl Andreas Schröde z německého institutu aerodynamiky.
Studie léku na obezitu ještě bude trvat několik let. Pokud by se však prokázala jeho účinnost, je větší šance, že by ho proplácela pojišťovna, vysvětluje diabetolog Haluzík.
Ohrožené jsou například štěrkové náplavy řek v Moravskoslezských Beskydech nebo slatiniště. Ty podle biologů zůstaly jen na desetině své původní rozlohy.
Výzkum odborníků z King's College naznačuje, že kromě lidí s nadváhou nebo astmatem jsou k „dlouhodobému covidu“ náchylnější také ženy. Riziko roste i s věkem a četností příznaků v průběhu onemocnění.
O možné ochranné funkci brýlí před koronavirem nedávno publikovala studii jedna z nemocnic v čínském městě Suej-čou v provincii Chu-pej. Do výzkumu zapojila 276 lidí.
„Zrušení superhrubé mzdy by na příjmové skupiny zaměstnanců dopadlo velmi nerovnoměrně. Nejméně výhodná by byla pro zaměstnance s nejnižšími příjmy,“ uvedla studie think-tanku IDEA při Akademii věd.
I méně agresívní viry, které nezpůsobují vážnou chorobu, dokážou nastartovat účinnou imunitní odpověď. Dokládá to studie vědců z nemocnice New Haven Yale Hospital.
Vědecká komunita ukázala mimořádnou schopnost reakce na pandemii - 90 procent výzkumů bylo publikováno okamžitě a otevřeně, a to i v nejprestižnějších časopisech, jako je Nature a Science.
Vědci označili za hlavní motivaci migrace nejistotu pramenící z brexitu. Nejvíce občanů Spojeného království se po referendu usadilo ve Španělsku, Francii a Německu.
Závěry studie je nutné důkladněji ověřit. První experimenty v laboratořích nicméně ukázaly, že mutace proniká do lidských buněk s tří až šestkrát větší účinnosti
Přesvědčivá není studie ani podle některých odborníků, které oslovila agentura Reuters. Podle virologa Paula Digarda z Edinburghské univerzity nelze však jednoznačně určit, co bylo příčinou výsledků.