Suchánek

|Květa Moravcová, Martin Karlík, Simona Bartošová, dab |Zprávy z domova

Senát bude rozhodovat o nominaci Radovana Suchánka na ústavního soudce

Odborník na ústavní právo a právní poradce ČSSD Radovan Suchánek má šanci stát se ústavním soudcem. O jeho nominaci budou od 11 hodin rozhodovat senátoři. Už před 14 dny doporučil těsnou většinou jeho zvolení ústavněprávní výbor a ještě dříve mu podporu vyjádřil výbor pro lidská práva.

|Klára Bílá, David Bernardy |Ekonomika

Nečas stále považuje vládní návrh na rušení anonymních akcií za kvalitní

Vládní předloha zákona o rušení anonymních, o jehož podobě bude v úterý hlasovat sněmovna, je podle premiéra Petra Nečase kvalitní. Předseda rozpočtového výboru Pavel Suchánek z ODS ale navrhuje, aby už vydané anonymní akcie mohly dál platit, poslanecký klub bude o jeho návrhu jednat před hlasováním. Nečas jeho návrh podrobně nezná a podporuje vládní předlohu.

|Lenka Rafaelová, Jan Bumba |Zprávy z domova

Šéfové státních a polostátních firem si v Dubaji zahráli golf s poslancem a lobbistou

Šéfové několika státních a polostátních firem si o víkendu zaletěli zahrát golf do Dubaje. Mezi nimi například Martin Roman z ČEZu, Petr Žaluda z Českých drah, Martin Dvořák z pražského Dopravního podniku anebo spolumajitel firmy Škoda Transportation Tomáš Krsek, který dostává od drah a dopravního podniku miliardové zakázky. S nimi odletěl také známý pražský lobbista Roman Janoušek a předseda rozpočtového výboru poslanecké sněmovny Pavel Suchánek z ODS.