superbike

superbike v textech na iROZHLASU

| dab, David Nekvinda |Ostatní sporty

Motocyklista Karel Abraham si chce mezi superbiky užít závodění na špici

Po jedenácti sezonách opouští motocyklový závodník Karel Abraham mistrovství silničních motocyklů. Posledních pět let jezdil v nejprestižnější kategorii MotoGP, teď se přesouvá do seriálu superbiků. Letos ho trápila špatně fungující motorka, následně se přidalo zranění palce na noze. Přesto ještě mohl zůstat mezi světovou elitou.

|Vlasta Gajdošíková, Anna Maňourová |Regiony

Mistrovství světa superbiků znepříjemní provoz na silnicích u Masarykova okruhu

Na brněnském Masarykově okruhu se koná Mistrovství světa superbiků. Ačkoliv jde o mnohem menší akci než je srpnová Velká cena Brna, pořadatelé očekávají návštěvnost až 60 tisíc lidí. Někteří přijeli už včera, další na místo míří dnes a jiní dorazí zítra. Všichni ale zaplní silnice v neděli odpoledne po skončení závodů.

|Alena Benešová |Ostatní sporty

Motocyklový závodník Smrž vyrovnal v Salt Lake City svůj nejlepší výsledek

Motocyklový závodník Jakub Smrž skončil druhý v úvodní jízdě pátého podniku mistrovství světa superbiků v americkém Salt Lake City. Český jezdec tak vyrovnal svůj nejlepší výsledek z března z britského Donington Parku. Ve druhé jízdě obsadil Smrž osmé místo a celkově získal ve Velké ceně USA tak 28 bodů. Obě jízdy vyhrál ve Spojených státech Španěl Carlos Checa, který si v letošní sezóně připsal už šestý triumf.

|Eva Kézrová, Katarína Brezovská, Tomáš Adamec |Sport

Brněnské závody MS superbiků vyhráli Biaggi a Spies, Smrž byl dvakrát v desítce

Téměř 80.000 diváků sledovalo na brněnském Masarykově okruhu závod mistrovství světa superbiků. První jízdu vyhrál Ital Max Biaggi, druhou Američan Ben Spies. Divácky nejatraktivnější motocyklové závody okořenili domácí závodníci bojovností i pěknými výsledky. Jakub Smrž se umístil na šestém a devátém místě, což je jeho dosud nejlepší brněnský výsledek.